Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmunkás képző iskolában...

Szakmunkás képző iskolában milyen tantárgyak vannak? és milyen szinten tanulják pl a Történelmet magyart meg ilyesmit?

Figyelt kérdés

tehát van annyi felesleges dolog amire sose lesz szükségünk?

OKJ-s szakmunkás iskolába megyek 8. után, tehát most, és CNC esztergályos szakmát fogok tanulni, lesz pár nap elmélet egy héten meg lesz pár nap gyakorlat, de mikor nem gyakorlat van hanem elmélet, az közben tanulunk minden felesleges dolgot is mint pl a történelem és a kémia meg ezek? Bocsi hogy ezt írom hogy felesleges, de nekem a megélhetésemhez nem kellenek az ehhez féle tudások hohy 1900-ban meg ilyenkor mik történtek, meg ilyesmikkel nem akarom hogy terheljenek, mennyire komoly szinten tanítják kb.?


2013. aug. 29. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a szakmunkás képző abban különbözik a szakközéptől, hogy csak 9., 10. osztályt végzel, nem érettségizel, hanem szakmát tanulsz utána. Volt barátomnak legalábbis így működött még tavaly. Tehát, ha nem érettségizel, akkor szerintem nem fognak téged nagyon terhelni az évszámokkal és a többivel, a szakmád lesz csak fontos.
2013. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, ezt én is valahogy így gondoltam, ez egy 3 éves iskola, nem kapok érettségit, nekem a szakma a fontos.
2013. aug. 29. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Történelem talán nem is lesz, mert nem kell a szakmához, de pl. fizika, matek, kémia biztosan lesz.

Mellesleg az első kettő valamilyen szinten kell is a CNC-hez.

2013. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
9. meg 10. ilyen kamu sz.r. Tudod tanulod azt amit már megtanultál a 8.ban. Szerintem teljesen felesleges. Elég lenne rászánni csak egy évet. Szóval 11-12-13 meg kemény munka. Szakmai számítás, anyagismeret stb. Ami a szakmádhoz tartozik. Nagyon sok múlik a gyakorlati helyeden. Nekünk volt hogy kikértek iskolából és egy hónapig csak dolgozni jártunk hajnalba mentünk 4kor hazaértünk este 10kor. De nembánom. Nagyon jól megtanították a szakmát röhögve megcsináltam Németországban a próbamunkát. A jó szakmás multú tanár meg az öreg hangos de rugalmas mester a titka az egésznek. Ezen a 9-10 en meg túl kell magát tenni az embernek.
2013. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem csak 3 éves lesz az iskola, 9. 10. 11. ez a három osztály én nem 4-5 éves iskolába megyek!
2013. aug. 30. 09:01
 6/6 anonim válasza:
te egy mesterember leszel mán he!
2013. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!