Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni? (valószí...

Hogy kell kiszámolni? (valószínűségszámítás)

Figyelt kérdés
Szóval van a kenó. Ott ugye 80ból 20 számot húznak ki. Vegyünk pl a 10-es számot. Mennyi annak a valószínűsége, hogy ha tegnap és tegnapelőtt nem húzták ki a 10est, akkor ma kihúzzák? (ez szereintem feltételes valószínűség, de nem igazán tudom, hogy kell kiszámolni) Nem is az eredmény érdekel (bár az se ártana), inkább, hogy hogy kell kiszámolni??

2013. aug. 29. 21:21
 1/2 anonim válasza:
Ha a húzás után vissza rakták a számokat akkor az előző napi nem számít, figyelmen kívül hagyhatod. A maradék meg 1-(79 alatt a 20)/(80 alatt a 20)
2013. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előző vagyok azt még hozzátenném hogy ez a módszer csak akkor jó ha nincs visszatevés (egy húzásnál) nem lehet kihúzni ugyanazt a számot kétszer.
2013. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!