Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg jobban...

Hogyan tanulhatnék meg jobban rajzolni? XD

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és elég gyatrán rajzolok,és azért baj szerintem,mert mérnök szeretnék lenni a jövőben és mat.;fiz.; ból szeretnék fakultálni és szerintem a munkámban majd :D szükségem lesz rá(a rajzra). Egyenlőre nem mondom biztosra,még változhat,de gépészmérnök szeretnék lenni vagy vmi ilyesmi és itt tudtommal rajzolni is kell.

És a kérdésem tényleg az hogy hogyan rajzolhatnék jobban?

Rengeteg gyakorlás ha igen hogy?

Köszi mindenki :)


2009. nov. 1. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Először vegyél írószerboltban különböző keménységű és vastagságú ceruzákat, és tapasztald ki őket. Pl rakj le az asztalra egy almát, világítsd meg egy lámpával, és árnyékkal együtt rajzold le, tónusosan. Fokozatosan rajzolj nehezebb dolgokat, ne sajnáld az időd rá!

Lehet, a mérnökséghez nem feltétlen a szépség fog számítani, hanem a szabályosság, de ezt is tudod gyakorolni.

2009. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gépészeknek nem kell tudni szépen rajzolni, csak szerkeszteni. De ha akarod gyakorolni a szabadkézi rajzot, akkor kezdd a kockánál. Nézd az arányait, az élek egymástól való távolságát, az egészet a közbülső élek milyen arányban osztják. A drótkocka hátsó éle milyen arányban osztja a függőleges élét. Ellenőrizd, mennyire látsz rá a tetejére, aljára. Olvasgass kicsit a perspektíváról. Sok gyakorlás és meglesz. :)
2009. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!