Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szülőknek kötelező nyilatkoz...

A szülőknek kötelező nyilatkozni, hogy gyermeküknek az erkölcstant és a hittant választják. De mi van akkor, ha a szülő nem hajlandó nyilatkozni vagy megtagadja a válaszadást?

Figyelt kérdés

Pl. nem hajlandó semmit aláírni, vagy a nyilatkozaton az szerepel, hogy "megtagadom a választ".

Szankciókról sehol nem olvastam, kizárólag a jogi oldalára vagyok kíváncsi, más kérdésben úgyis szerepel, hogy ki miért választja ezt vagy azt, vagy mi a véleménye róla.



2013. szept. 1. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

jó kérdés!!


megtagadhatod nyilván, csak aztán kérdés h milyen retorziókkal akarják majd a gyereket eltanácsolni az iskolából. mert ugye jogilag hivatkozhatnak arra h nem hajlandó teljesíteni a köznevelési tv által előírt kötelezettségeket (mert sajnos ezt már megszavazták, nem kérdés ...)

2013. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sehol nem találtam utalást, hogy mi van, ha valaki nem választ.

Mert ugyebár vannak közlekedési szabályok is, amit kötelező betartani, de ha valaki nem teszi, akkor egyértelmű, hogy gyorshajtásért, stb fizetnie kell....


Egy másik fórumon azt válaszolták, hogy akkor a gyerek megy erkölcstanra - szóval ugyanott van a szülő, mintha azt választotta volna, csak nem feküdt le a rendszernek....

2013. szept. 2. 12:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Az eltanácsolást azért nem hiszem, mert tankötelezettség van.. persze a tanár kicsinálhatja a gyereket (feleltetések, rosszabb jegy), vagy ha neki sem tetszik a "rendszer", akkor meg békén hagyja...
2013. szept. 2. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!