Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szociológia mit takar pontosan?

A szociológia mit takar pontosan?

Figyelt kérdés
Aki ezt tanulja le tudná írni, miket tanul pontosan, milyen órái vannak, hova tud elhelyezkedni vagy milyen mesterképzésre lehet menni vele? Egyáltalán érdemes ezt választani?

2013. szept. 2. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Társadalomtudomány, szakiránytól függ mit tanulsz pontosan.

Szigorlat statisztika, társadalomtöri, szoctöri és szocelmélet van, azaz a történelem rész elég nagy súlyú, emellett mai társadalmi problémák, pszichológia, matematika, informatika..

Inkább nézegess tanterveket, pl. itt vannak, keress rá.


[link]

[link]


Sok mesterre lehet vele menni, bár szerintem egyik se éri meg - talán a matekos képzések a legjobbak.

Összességében viszont nem éri meg ezt választani és nem lehet vele elhelyezkedni - ma legalábbis eléggé lehetetlen. Én még az 5 éves rendszer szociológus képzésén végeztem, ha csak a BA-t csinálod meg az kb. semmit sem ér, ha az utána következő MA-kat céloznád meg, talán érdemesebb kitalálni pontosan merre is akarsz mozdulni és hogy arra a képzésre - hiába hangzik jól - van-e kereslet.

Egyébként én is úgy jöttem ide, hogy lövésem se volt mi ez, ajánlották, érdekesnek hangzott, amolyan presztízsszaknak (akkoriban még nem volt büfé-ruhatározás) magas ponthatárral, aztán ha már itt voltam elvégeztem, bár nem tettem volna.

2013. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de eléggé el vagyok keseredve, bármilyen szakot nézek ki, csak azt hallom, hogy ezzel sem megyek sokra, meg arra sincs kereslet, a 3. meg büfészak... és nem tudom, merre is menjek tovább, a szociológia jól hangzott, de ahogy kicsit utánaolvastam, senkinek sem jött be igazán...nem létezik olyan szak, amihez nem kell összekaparnom min. 465 pontot de mégis lesz állásom???
2013. szept. 2. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi érdekel, mihez értesz?

A mérnöki szakok közt vannak jók (bár pl. környezet, agrár nem jó, az építőipar is áll), a természettudományok is jobbak, mint a társadalomtudományok (de pl. földrajz szakra felesleges menni és az elvileg keresett biológusként is nehéz elhelyezkedni), a bölcsészkaron a nyelvszakok érik meg, vagy a pénzügy-számvitel is jobb választás.

Magyarországon jelenleg kb. minden vagy büfészaknak van titulálva, vagy csak egyszerűen nem lehet vele elhelyezkedni - mert nincs munka.

Orvosként el tudsz helyezkedni de ott a fizetés siralmas, talán informatikusnak, gépészmérnöknek lenni a legjobb - de már ott is lassan túlképzés van, a fizetések pedig menne lefelé.

2013. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát kezdjük ott lány vagyok, a fizikát még kimondani sem szeretem, informatikához sincs sok közöm, orvos nem szeretnék menni, nem jártam biosz faktra, amúgy ez az utolsó évem.a földrajz érdekel, és igen a nyelvek is, csak annyira nem mennek jól, hogy aztán egyetemen már mindent az adott nyelven tanuljak és úgy vizsgázza, szerintem.
2013. szept. 3. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
geológus, geográfus?
2013. szept. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!