Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 24 kredit nem sok az első...

24 kredit nem sok az első félévre? Ha 30-at kell teljesíteni 2 félév alatt, akkor nem vállaltam egy kicsit túl sokat?

Figyelt kérdés

Most kezdem az egyetemet,és egy csomó mindent nem értek,sajnos.. :/ Felvettem a kötelezőket ugye egyszer ,abból lett 23 kreditem ,de ezeket nem lett volna muszáj mind felvenni az első félévre? Viszont a mintatantervben benne voltak ,most nem tudom mit csináljak ,adjak le belőle? Aztán felvettem egy olyat,hogy idegennyelvi alapozás ,azt meg javasolták. És küldtek egyről egy üzenetet ,hogy az a válaszható tantárgyam. Így lett 24 kredit. de ez nem aránytalanul lett elosztva a második félévre nézve, mert akkor mi marad arra? Bocsánat,ha hülyeségeket kérdezek, csak nem nagyon tudom ,mi van ilyenkor.


köszönöm előre is!


2013. szept. 5. 20:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

24 az nem sok. Például SZTE-n a jó ösztöndíjhoz minimum 30-at kell felvenni, mert ez az osztó a kredit index számításához.

Nálunk az elsősöknek 28 a kötelező mintaterv szerint, de legtöbben vesznek fel mellé egy szabadon választhatót is, hogy legyen meg 30.

2013. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Összesen hány kreditetből áll a képzésed?


Nálunk úgy van, hogy 1 évre 30 kreditet kell megcsinálni, 15 kredit félévenként...

Képzésem 180 kreditből tevődik össze, így ha 15 kreditet csinálnék félévente, akkor 12 félév alatt tudnám le...

Csak két baj van...

Mivel ez 6 évet jelent, így már kicsúszok a fizetett témából(ugye hallgatói szerződés),

és a képzés 3 évesnek van meghirdetve...


Tehát ajánlott:

(képzés összes kredite)/(képzés ideje félévekben)= amennyi kijön,annyit érdemes félévente megcsinálni.

Nálam ez 30-at jelent, így jobb,ha annyit csinálok vagy picit többet.

Persze ha nem tudok többet felvenni és csak 24 jön ki, hát akkor annyi.

2013. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kezdem kapisgálni.:)

Köszönöm szépen!majd még lehet,hogy kérdezek,ha nem baj.

2013. szept. 5. 21:16
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
nekem jelenleg 36 kreditem van :D
2013. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában 30-at kell félévente teljesíteni, így jön ki 3 éc alatt a 180.

24 pont hogy nem sok, hanem kevés.

2013. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakon ÁTLAGOSAN 30-AT KELL FÉLÉVENTE teljesíteni, amiről itt egyesek írnak, az ahhoz kell, hogy ne rakják át az embert fizetősre. Vagyis ha időben végezni akarsz, akkor 30/félév.
2013. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem,de azt hiszem,hogy én nem is tudok többet összeszedni ,mert nincs több tantárgy,amiért kredit járna...

Akkor ilyenkor mi van?

köszi előre is!

2013. szept. 6. 09:32
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert vannak még olyanok ,hogy választható tantárgyak,de arról már küldtek egy üzenetet,hogy azok közül mit kell felvennem. Vagy akkor vegyek fel még valamit azok közül?
2013. szept. 6. 09:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor erre az évre ennyi kredited van előírva :)

nekem tavaly 27 volt előírva, de következő félévben már többet kellett felvennem, emiatt ne aggódj, ha nincs más tárgy, akkor hagyjad

2013. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy írtál! :)

szóval akkor ,-bocsi ,hogy itt értetlenkedek,értem,amit mondtál-csak más meg azt mondta,hogy vegyek fel még 1-2 tantárgyat hogy tutira meglegyen ,mert végül is a választhatók között még vannak,amiért jár kredit ,ugye. De én is inkább erre hajlanék,hogy bőven elég ez nekem. :D

de persze,nem ezen múlik,tudom...

2013. szept. 6. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!