Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha fizetős főiskola előkészítő...

Ha fizetős főiskola előkészítőbe járok és teherbe esek, akkor állami támogatott leszek?

Figyelt kérdés

Régen úgy volt, hogy az első diplomát az állam támogatta, ha gyes alatt végezte el valaki. Most is így van? Az előkészítőt is támogatja? Vagy csak a fősulit támogatja?

Hogy van most ez?



2013. szept. 8. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Mért támogatná? Semmi köze hozzá. Államihoz meg simán arra kell felvételizni, ahhoz nem kell lefialni, márcsak azért sem, mert bőven elég az egyik egyszerre.
2013. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

34 évesen szerintem nyugodtan "lefialhatok" és a kettőnek nincs köze egymáshoz! Vagy tiltja valami?

Régen ezt a "lefialást" szülésnek hívták! (szerintem ma is)!

2013. szept. 8. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen nincs ilyen opció.
2013. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

régen tényleg volt olyan, hogy gyes/gyed alatt felsőoktatásban tanuló kismamáknak ha költségtérítéses képzésre jártak, nem kellett tandíjat fizetni. Ez olyan 2006 körül szűnt meg. (lehet hogy egy két évet tévedek, pluszba vagy mínuszba)

Most attól hogy kismama vagy nincs tandíj kedvezmény, illetve az egyetem adhat pl. miskolci egyetemen 33% kedvezmény jár a tandíj összegéből a GYES/GYED-en lévő kismamáknak. De az nem általános, és nem központi dolog, legtöbb helyen ugyanannyit fizetsz, mintha nem lenne kisgyereked. viszont van lehetőséged állami ösztöndíjas helyre felvételizni, ahol nem kell tandíjat fizetni, és mivel kisgyereked vagy kapsz + 40 pontot a felvételinél, tehát előnyben részest az állam ezzel a 40 ponttal. Felvételi előkészítőre nincs és nem is volt semmilyen kedvezmény.

2013. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. szept. 8. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!