Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen támogatások érhetők el...

Milyen támogatások érhetők el elsőéves egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
Az alaptámogatást kik kaphatják? Olyan is kaphat támogatást, aki nem árva/beteg stb? Az én szüleim például nem élnek együtt, gyerektartást kapok. Most albérletbe költöztem. Erre milyen támogatást kaphatok? Lakhatásit vagy utazásit? Melyik a több, vagy egyáltalán van-e még ilyen? Az is érdekelne, hogy ha teljes a család, akkor is jár-e valamilyen támogatás. Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 9. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Utazás támogatás az maga diákigazolvány adja, hogy vehetsz diákbérletet (ha jól tudom Szegeden meg ingyen tömegközlekedhetsz, bár ezt pontosan nem tudom hogy működik az SZTE-n)vonaton meg buszon 50%-os jegyet vehetsz. Albérlet támogatás nincs, van kollégium, az olcsóbb. Ott elsősorban a szociális helyzetre és az egyetem és lakóhelyed távolsága alapján vesznek fel elsőben. -a felvételi pontjaid is számítanak, de nem olyan mértékben mint a szociális helyzet.

Alaptámogatásra jogosultak:

első alkalommal államilag támogatott teljes idejű felsőfokú szakképzésben, alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben hallgatói jogviszonyt létesítő személy az első bejelentkezése alkalmával,

első alkalommal államilag támogatott teljes idejű mesterképzésben hallgatói jogviszonyt létesítő személy az első bejelentkezése alkalmával,

illetve igaz rá az alább felsorolt kategóriák valamelyike (ld. alább).

A kategóriák leírása és a szükséges igazolások:

Fogyatékossággal élő hallgatók.

Egészségi állapota miatt rászorult hallgató.

Családfenntartó.

Nagycsaládos.

Árva

Halmozottan hátrányos helyzetű.

Hátrányos helyzetű

Félárva

A Te konkrét helyzetedre így nem tudok választ adni, a pontos anyagi helyzet számít.

Szoc. támot egy pontrendszer alapján ítélik oda valakinek. sok szempont számít. Ez ELTE pontrendszerét ide linkelem, da ez hasonló az egyetemeken.

[link]

/rendszeres.szoc_pontrendszer.pdf

Felvi idevágó oldala:

[link]

2013. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az önkormányzattól kaptok rendszeres gyermekvédelmi támogatást, akkor jár a szociális támogatás az egyetemtől.


Bemész a lakóhelyed szerinti önkormányzati hivatalba, a szociális ügyekkel foglalkozó osztályon megérdeklődöd, jár-e nektek gyermekvédelmi támogatás.

Ez az egy családon belüli jövedelemtől függ. Vinned kell magaddal a szülők kereseti igazolását, ez alapján tudják eldönteni, jogosult vagy-e valamilyen támogatásra az önkormányzattól.

Ha jogosult vagy, akkor az egyetemtől kell kérned hallgatói jogviszony igazolást.


Azonkívül érdeklődd meg a Bursa Hungaricát, amit az önkormányzaton keresztül kell igényelni, de az iskoládon keresztül kapod a pénzt. Itt olvashatsz róla.


[link]

2013. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nagyon hasznosak :)
2013. szept. 16. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!