Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jelenleg mérnökinformatikát...

Ha jelenleg mérnökinformatikát tanulok és tfh sikerül elvégeznem (most a BSc-t, majd az MSc-t, esetleg PHd-t is egyszer), később érdemes még belekezdenem egy orvosi egyetem elvégzésébe?

Figyelt kérdés

Régebb is érdekelt mindkét szakma, de a mérnökinfót választottam továbbtanulásnak. Viszont elég sokszor van olyan érzésem, hogy lennének olyan lehetőségek, amiket az orvosi szakmában alkalmazhatnának, de egyszerűen nem használják ki, mert a két szakmának az emberei csak a saját szakterületükkel foglalkoznak.


Én érzek motivációt arra, hogy belevágjak az orvosi egyetembe is, de kicsit őrültségnek tűnik számomra. Vagyis úgy nem merném elmondani más embereknek, mert félek hogy kiröhögnének. Nem vagyok valami jó képességű, a mérnök szakomon is eléggé megizzadok. Bár érdekel és szeretem amit csinálok, elég mélyponton voltam az utóbbi időben.


Ha belekezdenék az orvosiba akkor is csak ilyen 6-7 év múlva, miután már eléggé "benne leszek" a mostani szakmámban. Ha belevágnék, milyen egyetemen lenne érdemes? Külföld?


Tudom, hogy messze van még ez az idő. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyire érdemes gondolkodnom ezen, vagy jobb lenne ha el is felejteném. 30 évesen kezdenék bele egy olyan szakmába ami alsó hangon 10 évet igényel, úgy hogy az első szakmámmal is annyi teendőt tudok találni hogy életem végéig elbíbelődhetek, még ha nem is alszom. Mennyire "beteg" ötlet?


Egyelőre nem tettem ezirányba semmit még, csak az érdeklődési fázisban vagyok.


Tudom, hogy vannak köztes szakmák is, mint a biomérnöki vagy az egészségügyi mérnöki. De valamiért az általános orvosi az ami vonz. (Azon belül meg esetleg az onkológia, de csak olyan megérzés még)


Jelenleg 22 éves vagyok és még 3 félévem van hátra a BSc képzésből.


Esetleg ha valakinek vannak személyes tapasztalatai, esetleg javaslata, szívesen olvasnám.


2013. szept. 10. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem az a fő gond, hogy túl idős leszel, orvosin eleve sokan túlkorosak, mert ez volt az utolsó a piacképes szakok közül, ahol magas volt a ponthatár (most már ott sem az), így sokan csak sokadszorra kerültek be az egyetemre.


A fő gond az 1,2 millió / féléves tandíj, mindez minimum 12 féléven át.


Viszont szerintem ha a két szakma összekötője szeretnél lenni, inkább ne is menj mérnök informatikus msc-re, hanem menjél egészségügyi mérnök szakra a bsc elvégzése után, utána pedig valamilyen egészségügyi témában PHD-re. Jobban jársz vele, mert az orvosok meg a technológiai dolgokban nem jók, és sosem fogod ott olyan mélységben tanulni azt, hogy a két egymástól független szakmádat összekösd, az egészségügyi mérnök szakon viszont igen.

2013. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de szerintem nem érdemes már belekezdeni. Annyi pénzt emésztene fel, hogy simán belefoghatnál valami másba, ami évek múltán kellő jövedelmet generál.
2017. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!