Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen főiskolára, egyetemre...

Milyen főiskolára, egyetemre kell mennem ahhoz, hogy számvitelt taníthassak, vagy könyvvezetést, vagy üzleti gazdaságtant? Jelenleg mérlegképes könyvelő vagyok. Elég lenne ehhez egy számviteli mesterszak, vagy mindenképp kell pedagógia végzettség?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondlom, a közgáz egyetemre.
2013. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ..

Az iskolai rendszerű szakképzésben csak olyan oktató vehet részt, aki rendelkezik a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvényben, valamint az Szt.-ben előírt iskolai végzettséggel, szakmai képesítéssel és szakmai gyakorlattal. Az iskolarendszeren kívüli szakképzésben csak olyan személy alkalmazható oktatóként, aki középiskolai végzettséggel és az oktatni kívánt szakképesítés szintjének megfelelő szakmai képesítéssel, továbbá legalább hároméves és a szakiránynak megfelelő szakmai gyakorlattal, vagy szakirányú egyetemi vagy főiskolai oklevéllel és szakmai gyakorlattal rendelkezik.

2013. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha pl oktatási centrumokban oktatsz mondjuk pénzügy számviteli ügyintézőket vagy könyvelőket szerintem nem kell külön papír. pláne nem pedagógusi. de biztosan szívesebben foglalkoztatnak ha nagy gyakorlatod és plusz végzettségeid vannak a mérlegképesen kivül

szerintem

2013. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A kérdés ismét aktuális, mert változtak az előírások. Úgy látom, már kell a ped. végzettség felsőoktatáshoz. Jól értem.


Egy közgazdász / jogász hogy tud leggyorsabban ped. végzettséget szerezni?


Köszönöm előre is!

2016. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!