Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 10. -es gimnazista vagyok....

10. -es gimnazista vagyok. Gyógytornász szeretnék lenni és jól keres e illetve miből kell középfokú vagy emeltszintű érettségi ehez?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
TESI emelt
2009. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Biosz, és nem keres jól, közalkalmazott.
2009. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

TF-en nem oktatnak gyógytornászokat és nem is kell tesi érettségi, nem is felvételi tárgy.

Gyógytornásznak biosz emelt kell. Semmelweis Egyetem egészségtudományi karán is tanítják, két felvételi tárgy van. A biosz mellé még lehet választani pl kémia, magyar, eü alapismeretek stb érettségit.

De megsúgom, egyátalán nem keresnek jól és egyre nehezebben is kapnak munkát. El kell végezni mellé még egy sulit, hogy megélj belőle.

2009. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat! Akkor nem tudom hogy mi legyek :(:(:(
2009. nov. 14. 18:14
 5/6 anonim válasza:
91%
Ha gyt szeretnél lenni nyugodtan jelentkezz a suliba. Ne az döntsön hogy néhány vadidegen ember mit mond a szakmáról. Ha érzed hogy ez menne,ez a tökéletes munka ,hivatás számodra akkor legyél az. Majd később ráérsz ezzel foglalkozni,és még legalább 6 év mire Te végeznél,szóval addig még rengeteg minden változhat. Én is gyt hallgató vagyok,és mindenfélét lehet hallani... sok helyen kifejezetten keresnek még szakembert,és plusz munkákat is vállalhatsz. És az is szempont,hogy nem 8,hanem 6órát kell majd dolgoznod! Fontold meg :)
2009. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Gyógytornászként dolgozom lassan másfél éve.

Az ország különböző pontjain tanulhatsz, pl.: Pesten, Szegeden, Zalaegerszegen, Pécsen...


Engem a magyar érettségi jegyem alapján vettek fel, és közép szinten érettségiztem, hozzáteszem, hogy 2005ben, azóta nem tudom hogyan változott a rendszer.


Nem keresnek jól Mo.-n a gyógytornászok, közalkalmazottak, ráadásul rengeteget képeznek évente...

Nehéz és fárasztó szakma, mind fizikailag és szellemileg, hiszen emberekkel foglalkozunk, és sokszor gyógytornászok, pszichológusok, lelki szemetesládák vagyunk egyszerre.

A suli nem a legnehezebb, de tanulni kell, ez nem egy büfé szak, ahova csak melegedni jársz be. Anatómia, élettan és majd utána jönnek a spec. tantárgyak.


Összességében azt tudom mondani, hogy nagyon szép szakma, jó érzés embereken segíteni, de sokszor nehéz, fárasztó és külföldön talán nagyobb megbecsülésnek örvend.


Gondold át jól, hogy tényleg ezt akarod-e csinálni, fogod-e bírni a tanulást, a kórházi gyakorlatokat, ne csak azért jelentkezz, mert nincs más és jó lesz ez is...

2011. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!