Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak: csoportban...

Mit csináljak: csoportban kéne dolgozni, de nem ismerek senkit!?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, és az egyik előadáson 3-4 fős csoportokat kell alkotni, de én senkit nem ismerek, senkivel nem vagyok jóban. Mikor a Tanár megkérdezte, hogy ki tudja, hogy kivel lesz egy csoportban, akkor mindenki feltette a kezét. Persze én nem. Jövő hétig kell megcsinálni a csoportokat, de nem tudom, hogy mihez kezdjek. :( Valami ötlet?

2013. szept. 12. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy remek alkalom, hogy megismerkedj a társaiddal. Szerintem simán menj oda a folyosón valakihez, hogy csatlakozhatnál-e. Persze, ha nem vagy elég bátor, akkor megvárhatod a jövő hetet,és talán a tanár maga berak téged valaki mellé, de sokkal jobb, ha te kezdeményezel, hiszen elég felnőtt vagy már!

22N

2013. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ideje leküzdeni a félelmeket és nyitni. Keress, akár kérdezz meg 10 kül. embert, keress társakat! :)
2013. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam már azon, hogy odamegyek, és megkérdezek néhány embert, csak már az ülésrendből is lehetett sejteni nagyjából, hogy miként alakulnak a csoportok. :/

Meg amúgyis, hogyan válasszam ki, hogy kihez megyek oda? És mit mondjak nekik? Fiú vagyok és így szerintem még nehezebb dolgom van. :/

Olyan kellemetlenül érezném magam olyanok között, akik ismerik egymást, én meg csak ott vagyok. Meg félek, hogy mit gondolnak rólam, amikor "odadobnak" valamelyik csoporthoz. :(

Olyan kellemetlen az egész...

2013. szept. 12. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, kellemetlen, főleg, ha nem vagy egy bratyizós fajta, én sem vagyok az, (lányként :)). AKkor is ess túl rajta. Olyanhoz menj oda, szerintem, aki nagyszájú, feltűnő, csoportbika egyéniség, mert ha a csoportjában nincs is hely (valószínűleg nem lesz), tuti tudja, hogy kik maradtak még egyedül, esetleg képes fennhangon megkérdezni az előadóban is, ha szükséges :)) nem beszélve arról, hogy az ilyen egyéniségek felszínes ismerete is hasznos lehet a későbbiekben. Sajnállak, amiért ezen át kell esned, de sajnos muszáj! Tarts ki! Sok sikert a feladathoz! :)
2013. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért így második évre ideje lenne már nyitni a csoporttársaid felé. Az életben is kapni fogsz olyan feladatokat egy-egy munkahelyen, hogy csoportban kell dolgoznod, vagy legalábbis együtt működnöd valakivel. Vadidegen emberekkel kell lebratyiznod, stb. Erre nagyon jó "felkészülés" az egyetem és az ilyen jellegű feladatok.

Miért ne léphetnél oda bárkihez és kérdezhetnéd meg, hogy esetleg van-e még egy helyük, vagy tudnak-e olyan csapatról, akinél még van?

Ha találsz egy csapatot, akkor miért kellenne ott kellemetlenül érezned magad?

Egy kicsit át kéne formálni a gondolkozásmódodat, nyiss az emberek felé, mert ugyan nem tudom milyen szakon tanulsz és mi lesz belőled ha nagy leszel, de ez a hozzáállás az élet semmilyen terén nem szerencsés, hát még ha olyan szakmád is lesz...

2013. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, a legrosszabb, ami történhet veled, hogy azt mondja: "Bocs, mi ennyien akarjuk megcsinálni". Ekkor van még 50 lehetőséged körülbelül, és 100% hogy lesz olyan aki beenged egy csoportba. Odalépsz és azt mondod: Bocsi, láttalak az előadáson, mondták hogy keressünk csoportot, de nem ismerek senkit, viszont nagyon szeretném megcsinálni mert érdekel a téma, neked vannak már társaid?
2013. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!