Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még, aki NEM halogatja a...

Van még, aki NEM halogatja a tanulást (felsőoktatás)?

Figyelt kérdés

Ami megértős, számolós, feladatmegoldós, azzal még hétről hétre is foglalkozom, ami pedig megtanulós, "magolós" azt is 4-5 nappal számonkérés előtt elő szoktam venni.

Továbbá azt vettem észre, hogy ha levetkőzöm azt, hogy "á, még messze van, még nem kell tanulni", hanem koncentrálok, gyorsan tanulok, hogy minél hamarabb végezzek aznapra, akkor baromi hatékony is. Múlt félévben zh-k előtti nap hétkor már bezártam füzetet, könyvet, ppt-t, a facebook-ot is hanyagoltam, hogy ne lássam, amit a csoportba írnak a többiek, és lazítottam. Egyszer-kétszer szórakoztam vagy kocsmáztam is zh előtti délután.

Amikor viszont szabad délutánom vagy hétvégi napom volt, elővettem a nehezebbeket és átnéztem, gyakoroltam.


Általában úgy beszélnek a halogatásról, mintha CSAK ÚGY lehetne, lenéző hangnemben azokkal szemben, akik nem egy-két délután alatt tanulják meg. Sokszor közlik is, hogy aki normális, halogat.


Csak én érzem ezzel szemben úgy, hogy mindkettő csak egy szemlélet, mindkettő lehet hatékony (bár már szempontból), mindkettő mellett lehet lazítani is? Hogy lényegében csak egy más időbeosztás, a "szenvedések" elosztásának egy más módja?


2013. szept. 12. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod, te hova jársz, de ez elég érdekes. Nálunk senki sem hangoztatja az utolsó pillanatban való tanulást, a legtöbben tanulunk folyamatosan, mivel rengeteg az anyag, és értelmesebbek közül vagyunk összeválogatva.
2013. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mi egyetemünkön a nehéz karra járók is halogatják, akik közül sokan kibuknak, és alig van, aki nem csúszik.

BME-sektől is hallom, hogy halogatnak.

2013. szept. 12. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is érdemes halogatni, én azt látom, hogy nagyon sokan buknak (párom itthon javítja a ZH-kat) és hát általában legalább 50% bukik matekból. Ő mindig mondja, hogy vannak olyanok, akik az utolsó héten kezdenek tanulni. És ezek nem igazán mennek át a vizsgákon, többször felveszik ugyanazt a tárgyat. Szóval jól teszed, hogy rendszeresen tanulsz, hiszen gondolom azért jelentkeztél oda, ahova jársz, mert érdekel a téma és nem olyan szakember akarsz majd lenni, akinek csak néhány százalékos a tudása. Pl. gondolom te sem mennél egy olyan sebészhez, aki csak sokadikra megy át a vizsgákon és mondjuk csak 50% a tudása. :)
2013. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó hát a BME pl. olyan hely (sok szakja legalább is), ahova rengeteg embert felvesznek, alacsony a ponthatár, könnyű bejutni, de hirtelen rengeteget várnak el, és nagyon sokan így buknak ki onnan. Ott ez a stratégia. Aki nem elég intelligens és nincsenek meg a képességei ahhoz, hogy felismerje, előbb el kell kezdeni tanulni, az meg is érdemli, hogyha megbukik a vizsgáin.
2013. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!