Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vállalhatok-e diákmunkát ha...

Vállalhatok-e diákmunkát ha hallgatói jogviszonyom már megszűnt, de a diákigazolványom érvényes még okt.31-ig?

Figyelt kérdés
A diákmunkaszövetkezet szerint igen, vállalhatok. ícsak félek, nehogy valami következménye legyen, ha mégsem lehet. Az iskola kérte, hogy küldjem vissza az igazolványt még júliusban, amit én nem tettem meg, nem is tudom mire fel követeli, holott okt. 31-ig érvényes és elvileg törvényesen használhatom. Egyetlen ismerősömtől sem kérte még vissza az iskolája. Vagy van különbség aközött hogy valaki elvégzi a képzést vagy abbahagyja, de el nem végzi? Mindkettőnek hallgatói jogviszony megszűnés a vége, nem? Tehát ha így nézzük ugyanaz.

2013. szept. 12. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyre több helyről hallom (középiskolákban), hogy visszakérik a diákot (nem tudom, mi az oka, nálunk ilyen nem volt, pedig tavasszal érettségiztem). Ilyenkor szoktak nekik adni valami papírt, ami igazolja, hogy október 31-ig érvényes diákjuk "van".

Viszont ami a te kérdésedre vonatkozik, én őszintén szólva úgy tudom, hogy így nem lehet munkát vállalni.. Legalábbis pl. ha abból indulok ki, hogy érettségi után én sem tudtam vállalni, mert hiába volt diákom, a jogviszony már megszűnt, iskolalátogatásit már nem adtak, mert nem jártam már oda. Elvileg jogviszonyt igazoló papír kell a diákmunkához, én úgy tudom. De ha a szövetkezet neked így elfogadja, akkor valószínűleg értenek hozzá, és igazuk van, szerintem higgy nekik :)

2013. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azóta ezt a cikket találtam ami talán hasznos..

[link]

De amúgy persze, hiszek a diákmunkásoknak, de azért félek, hogy utólag nehogy ebből para legyen.. Jön a NAV vagy mittudomén és megbüntetnek :D

2013. szept. 12. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a cikket én is olvastam, csak nem voltam biztos abban, hogy erre az esetre is vonatkoztatható-e :)

Egyébként ha nagy gáz van, akkor úgyse téged fognak elsősorban felelősségre vonni vagy megbüntetni, hanem a szövetkezetet, szóval ne aggódj :)

2013. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam :D Köszönöm! :)
2013. szept. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!