Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ekkora az arca minden...

Miért ekkora az arca minden úgynevezett "elit" magyar egyetemre járó hallgatónak?

Figyelt kérdés

A kérdés elég egyértelmű.


Miért járkál minden corvinusos úgy, mintha a világ az ő ánuszában keletkezett volna, miért viselkedik minden bme-s úgy, mintha ő szarta volna a villanykörtét, és miről ugatnak az eltések?


Egyetlen magyar egyetem sem szerepel az első 400-ban oktatói és hallgatói kiválóság alapján, mégis mindenki úgy fennhordja az orrát, mintha legalábbis harvardi professzorok könyörögnének nekik, holott a kutya nem hallott sem róluk, sem a tanáraikról, sem a képzésükről. Nem az a baj, hogy magabiztosak (a külföldi, TÉNYLEGESEN elit egyetemre járóknak is nagy az arca), hanem az, hogy a Mo-n tanuló magyar egyetemistáknak nincs mire - tudás alapján sem.

Akkor most mégis, mi ez?


Mielőtt valaki megkérdezné, én is ilyen helyre járok sajnos, úgyhogy nem savanyú a szőlő, inkább unalmas.


2013. szept. 12. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha egyetemre jársz, lehetnél annyira intelligens, hogy nem általánosítasz ennyire. Általában azok szoktak így viselkedni, ahogyan említed a kérdésedben, akik úgy kerültek egyetemre, hogy valójában a legkevésbé sem oda valók. Tudom, miről beszélek, ELTE-re járok (amit nem azért említek meg, hogy verjem rá a mellem, hanem azért, hogy lehessen hova tenni a tapasztalatomat). Aki tényleg tanulni szeretne, és tényleg van keresnivalója egyetemen, az nem szokott hencegni.

"...holott a kutya nem hallott sem róluk, sem a tanáraikról, sem a képzésükről." Itt azért remélem Te is érzed, hogy erőteljesen elszaladt veled a ló, ez úgy ahogy van, hülyeség. Nálunk vannak bőven olyan professzorok, akik anno kint tanultak olyan külföldi elég neves professzoroknál, akiknek a könyveiből tanul az egész világ az adott szakon. De mindegy, ebbe ne menjünk bele.


Szóval a lényegre térve, nekem az a tapasztalatom, hogy csak az van így eltelve magától, meg az egyetemétől, akinek nincs mire, mert sem intelligenciában, sem tudásban nincs azon a szinten, ami elvárható kéne hogy legyen. Szerintem azért ezeken a felsorolt egyetemeken sok képzés igen is minőségi és magas színvonalú, ennek ellenére nem hiszem, hogy bárki is több lenne attól, hogy úgy viselkedik, ahogy leírtad. Ez engem is idegesít. Viszont nagyon ne általánosíts.

2013. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

18:40


"Ha egyetemre jársz, lehetnél annyira intelligens, hogy nem általánosítasz ennyire"


Ha egyetemre jársz, lehetnél annyira intelligens, hogy felismerd: mindenki általánosít, mert képtelenek vagyunk általánosítás nélkül szabályszerűségeket alkotni és jelenségeket megfigyelni. Az arcoskodással ellentétben mélyen emberi tulajdonság.


"Nálunk vannak bőven olyan professzorok, akik anno kint tanultak olyan külföldi elég neves professzoroknál, akiknek a könyveiből tanul az egész világ az adott szakon."


Hogy a professzoraink kiktől tanultak, az irreleváns, és saját munkásságukat nem minősíti. Akikről te beszélsz, azok jobbára professor emeritusok, egy szerencsésebb oktatási éra őskövületei, akik néha még "bejárnak" órát tartani. Ha mondasz EGY olyan aktív oktatót az egyetemeden, akinek "a tankönyveiből tanul az egész világ adott szakon", akkor meghívlak egy virtuális sörre.

2013. szept. 12. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Primitív vagy, és tényleg savanyú a szőlő. Itt a lehetőség, tegyél valamit az életben. Csinálj tankönyvet, hogy majd a te könyveidből tanuljanak később. Ja hogy nem megy? Akkor ne mások sikertelenségét fírtasd, hanem a saját sikeredet célozd meg. Az más kérdés, hogy nem fog menni, ameddig savanyú a szőlőd...
2013. szept. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

" Egyetlen magyar egyetem sem szerepel az első 400-ban oktatói és hallgatói kiválóság alapján..."


Finomítanék,az SZTE a 300. hely körül van:D

2013. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én nem is értem az ilyen kérdéseket. Igen, vannak nagy arcú emberek... és? Pont lesz*rom, hogy a környékemen milyen lelki nyomorékok vannak, én tanulni járok egyetemre, nem azért, hogy a társadalom ezen rétegének viselkedési kultúráját lessem. Jól érzem ott magam, szeretem amit tanulok, szívesen beszélgetek bárkivel erről, nem nézek le senkit, aki máshova jár, vagy egyáltalán nem is jár sehova, azokkal akik meg rám néznek le 3 méter magasról... Hát egészségükre. :D
2013. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Csinálj tankönyvet, hogy majd a te könyveidből tanuljanak később. Ja hogy nem megy? Akkor ne mások sikertelenségét fírtasd"


Nagyon ügyesen bemutattad a legbárgyúbb érveléstechnikát, amivel valaki dobálózhat. "A kritikus addig nem kritizálhat valamit, amíg nem alkotott jobbat", vagy "biztos azért mondod, mert te sem tudod jobban".


Az összes filmkritikus, társadalomtudós, író és esztéta lehúzhatná a rolót az ergya logikád mentén, szerencsére kábé öt nanoszekundum alatt kiderül, hogy hülyeségeket beszélsz. Addig nézegesd ezt: [link]


Egyébként *firtasd.

2013. szept. 15. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tudok ilyen mélyreható retorikai dolgokat, de nem hallottad még a következőt: amikor elkezdik egymás kommentjeinek kijavítani a helyesírását, ott már értelmét vesztette a vita. Egyébként én se láttam, hogy itt a 6. kommentben témához szólóan írtál volna-e valamit, csak véded magad...
2013. szept. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy megkérdezhet, hogy hová jársz? Mert én szabad bölcsészetre gondolok az írásod, meg a hú de okosnak hiszem magam modorodból. Az pedig sokak szerint büfészak, ezért tűnhet úgy, hogy lenéznek.
2013. szept. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mennyire unalmas ez a sok okoskodás... ilyet bárki tud, az is aki nem jár egyetemre. Inkább csináljatok valami hasznosat, két kezű munkát, önkénteskedjetek, segítsetek másokon a nagy tudásotokkal, ne csak üljetek a seggeteken egész nap! Amíg ilyenekkel foglalkozol te se vagy jobb, elhiszem, hogy zavart ez a dolog, de remélem így 2016-ra már sikerült ezen túl tenned magadat!
2016. márc. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!