Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tanulói és a...

Mi a különbség a tanulói és a hallgatói jogviszony között?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 15:40
 1/4 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
A tanulói jogviszony az érettségéig tartó iskolásokra értjük, hallgatói jogviszonyban a főiskolások, egyetemisták állnak
2009. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ

de ha a széchenyi egyetemen egy adott szakot tanulói és hallgatói jogviszonnyal is el lehet végezni akkor ez hogy értendő ?

2009. nov. 4. 15:54
 3/4 anonim válasza:
Az a különbség hogy pl. én a Nyíregyházi Főiskola Európai Üzleti és Kommunikációs SZAKKÖZÉPISKOLÁJÁBA járok csecsemő és gyermeknevelő-gondozó szakra tanulói jogviszonnyal, mivel szakközépnek minősül, de ugyanazok a tanárok a tantárgyak ugyanazt az okj-s bizit kapom mint aki a Nyíregyházi Fősulin tanul ugyanezen a szakon de ő viszont hallgatói jogviszonyban...ugyan oda járunk suliba is ugyanabba az épületbe, annyi a lényege hogy ha tanulói jogviszonyos vagy akkor még évközben a szakváltást is engedélyezhetik viszont ha hallgatós vagy akkor csak a következő év szeptemberében jelentkezhetsz másik szakra...és különböző támogatások járnak utánuk, mert a tanulói jogviszonyosoknak pl. 20 éves korig jár családi míg a hallgatósoknak nem, de nekik viszont járhat a Bursa, vagy a szociális ösztöndíj!remélem érhető ahogy leírtam:S
2010. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen értem,köszönöm :):D
2010. nov. 14. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!