Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joguk van az iskolának szabály...

Joguk van az iskolának szabályt hozni, miszerint engedély nélkül nem hagyhatom el?

Figyelt kérdés
18 éves középiskolás vagyok. Behoztak egy "rendeletet" miszerint ha haza akarok menni mondjuk, először szólnom kell az egyik szülőmnek, hogy hívja fel az osztályfőnököt, és az ad egy papírt, hogy hazamehetek, amit a kollégiumi nevelőmnek kell megmutatnom. Joguk van ehhez? Elvégre elmúltam 18, magamért felelek, és szerintem a törvényekben nem úgy szerepel a kollégium mint "börtön".
2013. szept. 17. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

>Behoztak egy "rendeletet"

-kik? Mit szólt ehhez a kollégiumi diákönkormányzat? Részt vettél a diákönkormányzati választáson? Jól választottad meg a képviselődet?


-Egyébként joguk az van hozzá, mert a kollégium az nem szálloda, hanem a társadalom által adókból finanszírozott intézmény, ami a tanulásodat hivatott segíteni, és ennek érdekében szabályokat fogalmazhat meg. Nem börtön: élhetsz azzal a jogoddal, hogy nem leszel kollégista, hanem mondjuk albérletben laksz. Ha szeretnéd inkább az adófizetőkkel kifizettetni a lakhatásodat és az étkezésed egy részét, akkor fogadd el azokat a szabályokat, amik elvileg arra szolgálnának, hogy úgymond hasznos tagja legyél munkaalapú társadalmunknak :)


Az más kérdés, hogy ezek a szabályok mennyire jók, és mennyire szolgálják a célt, de, mint említettem a kollégiumi diákönkormányzaton keresztül elvileg ebbe neked is beleszólásod van.

Mivel eddig nem igazán volt pedagógiai ellenőrzés, most meg lesz, a tendenciák inkább afelé mutatnak, hogy az iskolák, kollégiumok akkor is a törvényesség felé változnak, ha ez ésszerűtlen és eddig jól működő kompromisszumrendszert semmisít meg. (Pl. bizonyos tanulmányi átlag felett automatikus szabad délután.)

2013. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megtudtam amit akartam.
2013. szept. 17. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!