Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen aki még...

Én vagyok az egyetlen aki még 18 évesen se tudja eldönteni, hogy mi legyen, merre tovább a gimi után?

Figyelt kérdés

Egyszerűen fogalmam sincs, és annyira frusztráló h mindenki ezzel nyaggat. Valójában az informatika és a gazdasági pályák érdekelnek, de ha belegondolok hogy utána egész életemben egy irodában kell 'rohadnom' egyből elmegy a kedvem az egésztől. Ilyenkor inkább már az óvónő vagy tanító szakok keltik fel az érdeklődésem, de nem érzem h meg tudnám állni ott a helyem.

Nektek egyszerű volt a döntés?


2013. szept. 17. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Dehogy! Én még most sem vagyok biztos benne, hogy jól döntöttem (tanári szakot választottam, most vagyok elsős), úgy is, hogy gimi után 1 évig dolgoztam, hátha kitalálom, mit akarok. :-/ De azért kívánom, hogy abban amit választasz, abban megtaláld azt, amit szeretsz, akármi is leszel. Meg aztán, az élet majd talán jól keveri a kártyákat, én legalábbis ezzel biztatom magam, ha magam alatt vagyok. :-)
2013. szept. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ravel válasza:

Az 'irodában kell rohadnom' részről csak annyit, hogy rengeteg fajta irodai munka van, és nem mind unalmas vagy monoton. Ezt azért mondom, mert ettől az irodai melótól nagyon sokan megrémülnek, hogyha úgy képzelik el a jövőjüket, hogy az egész egy asztal és más semmi.

Az pedig, hogy még nem tudod teljesen normális! Én inkább azt mondanám, hogy az a ritka, ha valaki ennyi idősen tudja. És különben is, annyi érdekes dolog van a világban, ha valami nem tetszik még akár másba is belefoghatsz, de rengeteg olyan ember van aki nem a végzettségének megfelelő szakmában dolgozik.

Szerintem kezdj el most valami olyat tanulni, ami most érdekel és jó vagy belőle a többi meg majd kialakul.

2013. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!