Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljon az, aki nem...

Mit tanuljon az, aki nem "félisten" de szeretne tisztességesen megélni?

Figyelt kérdés

Igazából ezt a kérdést azért tettem fel (nem provokációból!) mert feltűnt, hogy ezen az oldalon az emberek jelentős része valamiféle elitből származik, akiket halandó ember fel sem érhet, ha nincsenek kiemelkedő képességei. Rendszeresen lehet olvasni az 500e+ fizetésekről és arról, hogy szinte kizárólagosan az boldogul, akinek műszaki jellegű diplomája van, minden más (szakma, okj, nem műszaki diploma, továbbképzések, stb.) kamu, nem ér semmit, büfé, kitörölheted....meg persze a nyelvtudásra is igaz ez (lásd.: "gagyiközépfok") - persze az ide írók átlagban 2-3 nyelven beszélnek felsőfokon.

Ha ez így van, akkor mit tanuljon egy olyan ember, akinek nincsenek meg a megfelelő matematikai képességei ahhoz, hogy műszaki diplomát szerezzen de egy tisztességes életszínvonalat tudjon fenntartani, lehetőleg úgy, hogy nem nézzék le az emberek?

Nekem van egy nem műszakis diplomám, egy "műszaki" továbbképzésem, van informatikai OKJ-m, és egy kis középfokú angol nyelvvizsgám (most felsőfokra készülök). Mit kellene még tanulnom azért, hogy ne az utcát seperjem napi 10 órában? Emlékszem, amikor annak idején azzal fenyegettek, ha nem tanulok utcaseprő leszek. Úgy látszik tanulással is (tudom, az én bizonyítványaim alapján úgy is lehet értelmezni, hogy egyáltalán nem jártam iskolába).


2013. szept. 18. 05:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Jó, hát itt Gyk-n mindenki mérnök meg műszaki zseni. Én azt mondom, hogy lehet, hogy én humán beállítottságú vagyok, de a rátermettségemmel tudok majd olyan életszínvonalat biztosítani magamnak, hogy jól megéljek, ha jó kapcsolatokat tartok fent. És pedig csak egy "sz ar" bölcsész diplomám lesz. Lehet, hogy valakinek BCE-n szerzett gazdasági diplomája van, de nem elég ügyes ahhoz, hogy kapcsolatokat építsen ki, akkor ő fog nyomorogni. Ismerek ilyet.
2013. szept. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csinálj egy jó vállalkozást.
2013. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem félisten, csak a legtöbb ember szereti jobb színben feltüntetni magát, mint amilyen.


Ami viszont lényeges, hogy senki elé sem teszik oda a vörös szőnyeget. függetlenül attól, hogy műszaki, gazdasági vagy bölcsész diplomája van, de mindegyiknek meg van a lehetősége az érvényesülésre.


Arra, hogy a műszakival könnyű, bölcsész diplomával meg nehéz, vannak ellenpéldáim a környezetemben. Például van egy ismerős, aki azért szív, mert speciális műszaki területen dolgozott, és most épp válságba került a terület, és a rokon szakmák is telítettek, ezért most nem talál állást. Szülővárosomban pedig sok informatikus ismerősöm van, de csak és kizárólag azok kaptak állást, akik elmentek Pestre vagy Bécsbe járnak, mert jól tudnak németül, helyben csak csókos informatikus állások vannak. Aztán van egy bölcsész ismerősöm, aki nyelv-töri szakon végzett, és baromi jó a nyelvérzéke, a szakán kívül még 2 idegen nyelvet beszél közel anyanyelvi szinten, 1-et meg elég jól, és így viszonylag jól fizető állást kapott itthon is, és most Németországban is korrekt melója van. Ezzel nem azt mondom, hogy neked is így kellene beszélned, persze másrészt ha bölcsész diplomát szereztél (nem írtad milyen diplomád van), akkor ha nem is nyelvben, de valamely területen igyekezned kell felmutatod valami extrát.


Első említette a Corvinust, nos én tipikusan az vagyok, aki ha gazdasági diplomát szereztem volna elsőre (most már folyamatban van az is), akkor esélyem nincs elhelyezkedni, mert elég elvarázsolt személyiség vagyok ahhoz, hogy ne tudjak gazdasági területen érvényesülni, ellenben informatikusként ez nem kizáró ok. Minden embernek mások az erősségei, mások a gyengéi, biztos neked is vannak olyan erősségeid, amelyekkel sikerülni fog érvényesülnöd.

2013. szept. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

OFF:

Egyébként sosem értettem ezt a matek dolgot, én világ életemben rossz matekos voltam, mégis mertem olyan szakra menni, ahol kemény a matek, azért mert ez a szak érdekelt (na nem a matek miatt :-)), aztán korrepetálásra jártam matekból, és végül átküzdöttem magam rajta.

2013. szept. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A matek leginkább szorgalom kérdése, az emberek logikáját lehet fejleszteni. Ha már úgyis van egy infó OKJ-d, én leginkább valamilyen mérnök informatikai szakot ajánlanék neked. A matematika lesz ott a legkisebb gondod.. :) Ne gondold, hogy mindenki aki műszakira megy, az zseni a reál tárgyakból. Sőt... De ugye, aki mer, az nyer. Hajrá!
2013. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A humán-reál beállítottság sem létezik olyan formában, mint ahogy ezt sokan előadják. Pl. aki szociológiai tanulmányt készít, de ehhez matematikai-statisztikai eszközöket is igénybe vesz, annak eszköze a matematika, mégis humán területen dolgozik, mert a vizsgálat tárgyai emberek. Egy nyelvész is használ statisztikai módszereket. A közgazdaságtan meg határozottan humán tudomány, mégis alapja a matematika.


Az nem humán beállítottság, hogy a természetes nyelvi dolgok feldolgozásában jobb valaki, mint a formális logikában, mert ettől függetlenül még dolgozhat humán vagy reál területen is.

2013. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"A matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja." - Neumann János
2013. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Durván meggondolatlan lenne számomra bármiféle "matekos" szakra mennem, lévén, hogy a középszintű érettségim is katasztrofális lett, mindemellett már "öregnek" és fáradtnak érzem magam ahhoz, hogy végignyomjak 7 félévet úgy, hogy hetente több száz kilométert kelljen vonatoznom.


Ettől a dologról már lemaradtam. Igazából csak arra vágyom, hogy minimálisan közelebb kerüljek azokhoz, akik sikeresek, világot láthatnak a munkájukkal és a társadalom megbecsülését élvezik. Amit nem akarok az, hogy örök veszteként éljek a nyugdíjig, míg mások úgy élnek, ahogyan azt én szeretném de hiába mert alapvető képességeim hiányoznak. 23 évesen viszont már nincs erőm változtatni (új képzésbe belekezdeni).

2013. szept. 19. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
De van ilyen hogy valaki humános vagy reálos. Én pl sokkal gyorsabban megértem a matematikai dolgokat osztálytársaimnál és sokkal gyorsabban jár az agyam ilyenekben, pedig nem csinalok házit meg semmi alig gyakorlom. De mégis általában a feladat elején már tudom a megoldást ( bajom is van ebből mert kihagyok néha lépéseket és ezért pontot vonnak le) míg a magyart utálom, rohadtul nem értem mire gondolt épp a költő a verseivel mint a hogy az orszagok politikai berendezkedései és háborui is nehezebben jutnak el az agyamig. Míg más aki bukik majdnem matekbol ezeket egy atolvasas utan tudja.
2013. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg matekon belül utálom a geometriát és az analízist, de imádom a kombinatorikát, a gráfelméletet és a valszámot, utálok számolni és egyenleteket megoldani, habár az némileg mindig ment. Szerettem a biológiát, de sosem értettem, a kémia semleges volt, de sosem ment, a fizikát nagyjából értettem, és kicsit szerettem is, az irodalomból a regények olvasását és a versek értelmi elemzését szerettem, és magam is írtam verseket, de a szerkezeti elemzését nem szeretem, a történelmet mindig szerettem, a földrajtoz mindig szerettem, a nyelvtant és a nyelvészetet utáltam, a politika, közgazdaságtan és a szociológia is felkelti az érdeklődésemet, de a csillagászat is. Ugyanakkor az informatika érdekel legjobban, és ez a szakmám.


Na én humán vagy reál beállítottságú vagyok?


Amit te írsz, az azt jelenti, hogy a formális gondolkodásod jobb mint a nyelvi szintű gondolkodásod. Ez lenne a humán-reál beállítottság? Akkor én például határozottan humán beállítottságú vagyok, ha az érdeklődést nézzük, akkor meg kb. 60-40% a reálnak.

2013. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!