Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az informatikát elfogadják...

Az informatikát elfogadják természettudományos tantárgynak?

Figyelt kérdés
Idén végzek gimnáziumban és már érettségiztem infóból. Műszaki irányba szeretnék menni és most tudtam meg, hogy elvileg nem fogadják el az informatikát. Remélem, hogy ez nem így van, mert akkor érettségizhetek még természettudományból.
2013. szept. 22. 02:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A félreértésem valószínűleg abból adódik, hogy megmondták, hogy kötelező egy természettudományos tárgyból is érettségizni én pedig az informatikát választottam. Csak azt felejtették el elmondani, hogy felvételinél az nem számít annak. És most olvasom, hogy a végén nem is lett kötelező?
2013. szept. 22. 02:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb, ha megkeresed a válaszott szakod felvi.hu-n és megnézed, mi kell hozzá.

Pl. műszaki menedzser képzés a BME-n: elfogadják at informatikát.

Link hozzá: [link]


Ez csak egy példa volt, itt bármelyik szakról találsz infót.

2013. szept. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tették kötelezővé a termtud érettségit, csak a hozott pontoknál kell egyet (vagy kettőt) figyelembe venni. És az informatika ott sem számít annak.
2013. szept. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kötelező a természettudományos érettségi, ez egy népszerű rémhír, amivel egymást riogatják az emberek, főleg itt a GYIK-on.

2. Az informatika semmilyen szempontból nem természettudomány.

2013. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a tanárok is azt fújták, hogy kötelező lesz, de igazából nem is az a nagyobb bajom.
2013. szept. 22. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Hanem mi a nagyobb bajod? Hátha tudunk segíteni...


És egyébként valóban tervben volt, utolsó pillanatban vetették el, addig nekünk is el kellett mondani a diákoknak, hogy kötelező lesz, úgy készüljenek. MErt ha meg bevezetik, ne az utolsó pillanatban essenek arcra szegények.

2013. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az volt a nagyobb, hogy megfelel-e az informatika érettségi mérnöki szakokon. De az itt lévő linken mindegyiknél amit találtam elfogadják.
2013. szept. 22. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!