Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már tényleg nem kötelező...

Bratilla kérdése:

Már tényleg nem kötelező természettudományos tantárgyból érettségizni?

Figyelt kérdés
Szóval a földrajz, biológia, kémia, fizika helyett elég az etika, média, ilyesmi is?
2013. aug. 15. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért, mikor volt kötelező?:D

Most biztosan nem az, de eddig sem volt.

2013. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mikor a gimnáziumot kezdtem, még mindenki erről beszélt, hogy kell majd. Ezek szerint elég sokáig éltem tévhitben. :)

2015-ben fogok érettségizni, akkor ugye addigra sem fogják bevezetni? Elég a magyar, töri, matek, idegen nyelv meg még valami média vagy ilyesmi?

2013. aug. 15. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy érettségizni kötelező lesz ezek valamelyikéből mostanság, de szerintem rád már vonatkozik, hogy a felvételi pontjaidba beleszámít valamelyik természettudományos tárgyból szerzett utolsó két év végi jegy. Nem tudom, ezt mikortól vezetik be, engem ez sose foglalkoztatott különösebben, mert én önszántamból érettségiztem fizikából :)

Mindenesetre szerintem érdeklődj a tanáraidnál, ők szokták tudni ezeket :)

2013. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hozott jegyek közt a felvételi pontszámban kötelező egy (vagy kettő, de akkor csak utolsó évi jegy számít) szabadon választott természettudományos tárgy (informatika nem lehetőség), ezt nem rég vezették be.


Ezzel egy időben kezdett el terjengeni a híresztelés, hogy kell érettségizni természettudományos tárgyból és lehet, hogy az elsődleges tervek szerint még így is volt, de ténylegesen soha nem vezették be.


Mésrészt pedig 2015-re még akár be is vezethetik, de nem valószínűsíteném.

2013. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Be akarják vezetni, most csak egy természettudományos tantárgy jegyét kell továbbvinni.
2013. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015-ig még 20szor fogják megváltoztatni a szabályokat. Magyarország wazze... Szóval tanuld csak a kémiát! :-P
2013. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Sajnos soha nem is volt kötelező. Látszik is: ezotv, homeopátia, félmilliós zseblámpák, jósok, oltásellenes vadbarmok és hittérítők lebzselnek mindenütt.
2013. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!