Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik évtől kötelező a...

Melyik évtől kötelező a diploma megszerzéséhez a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

1994 után kezdték meg a tanulmányaikat annak már alapfokú nyelvvizsga követelmény volt a diplomához.

2006-ban vagy utána kezdettek már középfokú nyelvvizsga kellett.

De nem ilyen egyértelmű a helyzet, mert szakonként és néha intézményenként is változtak a követelmények.(van ahol már 2006 előtt kezdett egyetemistáktól középfokút kértek) A szaknyelvi nyelvvizsgák körében, ami szintén kötelező egyes szakokon meg még most sem egységes a kép.

Szóval nem egységes a nyelvvizsga bevezetése, egy pontos időponthoz általánosan nem köthető.

2013. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk annak volt kötelező, aki 1998-ban kezdte meg a tanulmányait a főiskolán, de mindezt 2000-ben plakátolták ezzel egy időben megszűntették a nyelvórákat is, intézze mindenki úgy, ahogy tudja. Ennek hatására 2002-ben a közel 30 fős évfolyamból 4 ember kapta kézbe a diplomáját, egynek volt nyelvvizsgája, a többiek azért, mert egy évvel korábban beiratkoztak, egyiknek se volt nyelvvizsgája.
2013. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 23. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az alapfokút nem volt nehéz megszerezni
2015. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 1997-ben iratkoztam be a Miskolci Egyetemre, 2003-ban végeztem, szerettem odajárni, nekem kellett a középfokú. Volt egy évfolyamtársam, ő még jobban szeretett egyetemre járni, 1993-ban kezdte el, 2003-ban végzett és neki nem kellett nyelvvizsga. Remélem nem keverem az éveket.
2020. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!