Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kisfiam jövőre kezdi az...

A kisfiam jövőre kezdi az iskolát, de hova és hogyan kezdjem el a "jó" iskolaválasztást? Debrecenben hol érdemes elkezdeni az iskolát? Melyik a legjobb iskola Debrecenben?

Figyelt kérdés
az óvónők szerint és a környezetemben lévők is azt mondják hogy okos értelmes a fiam és érdemes lenne egy erősebb iskolába adni, na de hova?
2013. szept. 22. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Legjobbak között, teljesen saját vélemény szerint, a kis Kossuth, az Arany, a Tanítóképző általános iskolája és még talán a Hatvani. Ebben a sorrendben, ahogy leírtam. De mindenhol vannak jó és rossza tanárok is, lehet a helyi általános iskolában is kifog egy jó osztályt, jó tanárokkal, és akkor messzire szárnyalhat. De erre nem mindig van esély. Körzetileg hova tartoztok?
2013. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Körzetileg nem Debrecenhez tartozunk
2013. szept. 28. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem. Hát én mindenképp a Kossuthot és az Aranyt próbálnám meg. De lehetséges, hogy itt tartanak felvételit is, mert elég sokan próbálnak bekerülni. Utána kell nézni ezeknek. Mindenképp meg kell nézni milyen típusú osztályok indulnak, és kiválasztani melyek is azok, amik megfelelőek a fiadnak. Illetve azt is végig kell gondolni, hogy te a jövőben, hogy tudod támogatni. Mert hiába mondom, hogy ide meg ide menjen, mert ezek után általában erős gimnázium következik, majd egy erősebb egyetem. De ha nem tudod ezeket majd anyagilag finanszírozni és mondjuk csak azt szeretnéd, hogy legyen egy jó szakmáj,a ahhoz szakközépiskola is elég, oda nem kell ennyire erős általános iskola, elég egy jó, ami nincs olyan messze és mégse a legutolsó a sorban. Persze most még nem vagy tisztában vele, hogy képes lesz e eljutni az egyetemig, vagy mit akar majd csinálni, de mégis csak te egyengeted az útját, és te fizetsz neki mindent, ami kell.
2013. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én személyes tapasztalatból a Tanítóképzőt tudom ajánlani, a tanárok követelnek és nagyon jól felkészítenek a felvételire. De persze ez gyerekfüggő is, hiszen tanulni ígyis-úgyis kell (az osztályomban mindenkit az első helyen vettek fel mindenféle sallang nélkül). Emellett nagyon gyerekbarát iskola, amíg odajártam semmiféle verekedés, lopás sem történt.
2013. nov. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!