Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesidős munkaviszony...

Linkoln kérdése:

Teljesidős munkaviszony mellett "tanulhatok" nappalis egyetemi hallagatóként?

Figyelt kérdés

Nem üti egymást a kettő?

Úgy néz ki otthagyom az egyetemet, elmegyek dolgozni, de ha még sem jönne be, jó lenne simán folytatni a tanulmányokat.


2013. szept. 23. 10:37
 1/4 Zeu ***** válasza:

Attól függ milyen az oktatás. Egyetemen előadások esetleg kihagyhatók, ha Msc-re vagy ilyesmire mész lehet csak ritkásan van órád mint a levelezőknek. Így beleférhet a szabadságodba.


Nálunk azt mondja a munkáltató, hogy szabadságot kivéve bármit csinálhatok, szabadidőmet nem befolyásolja a munka (bizoynos keretek között persze), tanulhatok is, de munkaidőben nem mehetek el csak úgy órára, aztán visszajövök. Ezt munkáltatója is válogatja, érdemes rákérdezni.

2013. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igaziból, úgy értettem, hogy most egyetemre "járok", fennáll a hallgatói jogviszony. Közbe felvesznek dolgozni, és mindenből megbukok mert nem járok be, és vizsgázni sme megyek el. De nem dobnak ki, így ha a meló nem jön be újra felveszem a tárgyakat és folytatom.

Hogy ilyen lehetséges-e?

Mert ugye a szociális ösztöndíjat utalnák mivel " tanulok" de én meg dolgozok teljes időben. Ez problémát jelent, vagy sem?

2013. szept. 23. 17:20
 3/4 Zeu ***** válasza:

hű, ez elég cigány dolognak hangzik :)

A szociális ösztöndíjhoz nem értek, de szerintem csak akkor fog járni, ha nincs bejelentve hivatalosan a munkahelyed. Egyébként biztos megoldható, csak nem éri meg így elszórni az államilag támogatott féléveidet + át fognak rakni fizetősre, ha mindenből buksz, így max fél évig csinálhatod, aminek a végén még a kreditekért is fizetned kell.

2013. szept. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elég cigány dolog.. :D

Pedig, egy rendes ember vagyok, aki figyelembe veszi mások érdekeit is. Az államra haragszok, de nem ez lenne a bölcs módja a lehúzásnak, mert igaziból, titeket húzlak le.

(Bekamuzták a miniszterek hogy micsoda tanári életpálya lesz, jó fizu, megemelt oktatási színvonal, jó képzés, +ösztöndíj a természettudományokra, biztos munka hiányszakpárral, így bejelentkeztem, most meg marhára nem tetszik ,mert nem arról volt szó ami lett. Így ha felvesznek dolgozni, én lelépek, de a hallgatói jogviszony fennmarad év végéig, úgy meg elvileg jár a szoctám. De csak elvileg, épp ezért írtam itt hátha tudja valaki)

2013. szept. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!