Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lehetek régész, mert nem...

Nem lehetek régész, mert nem jött össze az érettségim. De hogyan kerülhetnék egyáltalán közel a szakmához?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 15:51
 1/7 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
87%
Próbáld meg újra az érettségit.
2009. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

én most csinálom épp a töri emeltet a régészhez, szerintem az írásbelim nagyon jó lett, de majd kilencedikén kiderül, és most lesz tizenegyedikén a szóbeli...

szerintem próbáld meg mégegyszer, ha tényleg akarod, akkor képesnek kell lenned ennyire, nem kérnek olyan sokat az érettségin.

2009. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

tényleg nemigen van lehetőséged máshogy ezzel foglalkozni... csináld meg még egyszer...

amúgy hova járnál? én is régészkedem, az eltén :)

2009. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Minden régészeti ásatáson sok ember dolgozik, de a régész kivételével senkinek sincs, talán még iskolája sem! Ha Te nagyon akarod, akkor menj el egy ásatásra "asszisztensnek", örömmel fogadják az ehhez hasonló érdeklődésű embereket és amikor már látod belülről, hogy mivel jár ez a hívatás, akkor a szükséges tanácsokat megkapod a profi szakembertől! Érettségi bizonyítvánnyal még senki nem ásott gödröt! Azt ásóval lapáttal teszik! Viszont sok profi van az élet különböző területén, akiknek nincs érettségijük és mégis elismert emberek. Azt a papírt pedig mellékesen meg tudod szerezni munka mellett. Én is így fordítva lettem profi a szakmámban és csak azért jártam iskolába, mert így elegánsabb a környezet felé! Az életben a tudásod alapján ítélnek meg, nem pedig a papírok alapján! Ez nem jelenti azt, hogy ne tanulj, fordítva, ha sokat tanulsz akkor válsz profivá és a végén a meglévő tudásod mellé fogsz könnyedén papírt is szerezni.
2009. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
60%
Ja??Hát egy kicsit többet kellene tanulnod!Egyszerűen ennyi a nagy titok!:)
2009. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ÉS honnan tudjátok, hogy mennyit tanult? Lehet, hogy egyszerűen szar tételt húzott, vagy pont olyan feladat volt...
2009. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha régészetre nem is vesznek fel, a NYME-SEKen (szombathelyi volt fősulin) van történelem-régésztechnikus szak, ide alacsonyabb a ponthatár, és innen nyugodtan mehetsz tovább kiegészitő két évre, ami régész diplomát ad :)
2010. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!