Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi lesz...

Szerintetek mennyi lesz 2014-ben a ponthatár gyógyszerész szakon a Semmelweisen, és Szegeden?

Figyelt kérdés
Tudom, h nem lehet csak így megállapítani, de mégis, valami kis "útmutatóra" szükségem lenne

2013. szept. 24. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Több lesz, mint most, ebben szinte teljesen biztos vagyok, ugyanis egy csomó olyannak megjön a kedve az egészhez (a név, meg a fizetés miatt), aki egyébként nagy ívben elkerülte volna ezt a szakot..Februárban kijön a statisztika, akkor már többet lehet mondani róla. De azért bízzunk benne, hogy Szegeden nem marad ez a ponthatár..na az tényleg röhej..
2013. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is több lesz és a szegedit tényleg emelhetnék,mert nagy szerencséjük volt azoknak akik alsó hangon bejutottak oda!Hihetetlen mennyit csökkent a tavalyihoz képest.Semmelweisen szerintem 390 pont minimum lehetséges..
2013. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Remélem Semmelweisen megnő. Tök gáznak érzem, hogy egy 370 ponthatáros szakra járok. Így sokat ront a megítélés más emberek szemében.
2013. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok de ezeket mégis honnan a francból lehet tudni , hogy milyen lesz a ponthatár? Ez csupán két dologtól függ a jelentkezők számától , és tudásától , meg a érettségi nehézségétől. Most se gondoltam volna senki , hogy orvosin lesz ponthatár valaha is jócskán 400 alatt. Ezt nem lehet tudni. Semmiféle útmutató nincs. Most még találgatni se lehet , majd csak az érettségik után.


Egy gyógyszerészhallgató. :)

2013. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudjatok, de én mindenhol hangoztattam, hogy az orvosin a ponthatár 390-395 körül lesz. (Az más dolog, hogy senki se hitte el..) No hát ezek szerint elég pontosan meg tudtam mondani, pedig én nem oda jelentkeztem, csak utána néztem néhány dolognak, illetve tudtam, hogy hogyan sikerült a kémia illetve biosz emelt az emberek többségének..Szóval igenis meg lehet mondani. Annyi biztos, hogy jövőre nőni fog, pontosabbat a statisztikák megjelenése után lehet mondani.
2013. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nah de nem ezt mondom én is ?? Hogy érettségi után lehet tippelni , de előtte nem lehet.
2013. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De most teljesen más a helyzet, mint általában. Most meglehet mondani, hogy biztos lesz a növekedés (tavaly is csak annyit lehetett mondani ekkor még, hogy biztos a csökkenés..) Én nem is mondtam többet eddig..majd februárban kicsit lehet pontosítani és utána egészen pontosat május végén lehet mondani.
2013. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De miért lenne más a helyzet mint eddig? Meg mégis most hogy lehetne megmondani? Vagy még csak bármit gondolni is?
2013. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert idén vezették be a két emelt szintű érettségit kötelezően. Eddig eltelt egy jó pár év, úgy, hogy csak egy emelt volt a kötelező, így kialakult egy átlag ponthatár, nem sokat változott egyik évben sem. Természetes volt, hogy csökkenni fog a ponthatár, hiszen nehezebb volt így felvételizni, mint pl egy emelttel és két nyelvvizsgával (ami a nagy többségnek most is megvolt) Ha csak 10%-kal ír rosszabb érettségit minden egyes jelentkező, mint azt közép érettségin tette volna, akkor is csökken a ponthatár (márpedig legalább 10%-kal szinte mindenki rosszabbat írt, hiszen lényegesen nehezebb) Szóval egészen biztos volt a csökkenés, amikor kimondták, hogy két emelt lesz kötelező. (az, hogy ennyivel csökken nagyban annak volt köszönhető, hogy egyes egyetemekre kevesebben jelentkeztek, illetve nehezebb volt a kémia emelt, mint az eddigiek.) Idén sokkal többen jelölik majd be az orvosit, mondván milyen könnyű bekerülni, nagyon alacsony a ponthatár és maradtak egy csomóan olyanok, akik meg sem próbálták idén, inkább adtak még egy évet a kémiának és jövőre felvételiznek. Szóval ha ugyanolyan nehézségű lesz a kémia, mint most májusban volt is emelkedni fog a ponthatár..
2013. szept. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a csökkenés nem olyan logikus. Pl. két 50%-os emelt érettségit írva, jó középekkel (80-90%-osokkal a +100 pont miatt simán meg lehet a 400 pont.
2013. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!