Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes válasz (töri)?

Mi lenne a helyes válasz (töri)?

Figyelt kérdés

Miért győzött az Antant hatalmak a 1. VH-ban?

A, Mert volt atom fegyverük.

B, Mert több katonái voltak.

C, Mert több tartalékuk volt.

D, Mert az U.S.A. beszállt a háborúba


Én a D,-t jelöltem meg, de az osztályfőnököm(töri tanárom) azt mondta, hogy a C, a jó. Nagyon kéne a jó válasz mert kéne a jobb jegyemhez. Előre is köszi a válaszokat.



2013. szept. 27. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolhatod, hogy több oka volt.

Közrejátszott benne az oroszországi (1917-ben) forradalom is. Meg az angolok-franciák haditechnikai fölényben voltak (repülők és tankok tömeges bevetése)

2013. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagyis szerintem is C válasz a helyes.

Egyszerűen erősebb volt az Antant.

Gondolj bele, a briteknek mekkora hatalmas gyarmatbirodalmuk volt. Milyen gazdag ország volt.

2013. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de nem tanultad hogy állóháború alakult ki. és amikor jöttek az amcsik és utána lezúzták a központiakat. mert az orosz front megszűnt a belpolitika miatt és még a franci és az olasz fronton még mindig álló háború van és amikor jöttek az amerikaiak akkor győztek és ennyi vége az 1. vh-nak én így tudom.
2013. szept. 28. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem tanultuk.

De nekünk a tancsi úgy tanította (aki frissen jött az egyetemről), hogy a briteknek nagyon sok újfajta jó fegyverük volt (legfőképp a tankok). A németek meg azt a gázt kezdték el bevetni (vegyi fegyver). Persze nagy harc volt meg minden, de aztán már mindkét fél békét akart. Mert túl sok volt már az emberáldozat.

2013. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy az Egyesült Államok hitellel segítetteék a briteket, franciákat. Vagyis pénzzel.Nyilván azért tették,mert azt szerették volna, ha az Antant győz.

Különben minek segítettek volna nekik

2013. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!