Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Helyes volt-e annak a tanárnőn...

Helyes volt-e annak a tanárnőnek a cselekedete, aki az egyik verekedős diákját úgy büntette, hogy az iskolatársait buzdította, hogy verjék meg a verekedőst, hogy érezze milyen kiszolgáltatott helyzetben lenni, milyen érzés, ha őt verik meg?

Figyelt kérdés

Ez az eset inspirálta a kérdésemet. A tanárnőt 1 évre ítélték. Azt mondta igazából, hogy üssék meg a gyereket, aki másik gyereket vert. Mit gondoltok?


[link]



2013. jún. 22. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem volt helyes viselkedés.
2013. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%
teljesen helyes viselkedés volt! példaértékű.
2013. jún. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem volt, bár van olyan hülyegyerek akinek a verés az segít abban, hogy leállítsa magát, és hamár a tanár nem üthet, akkor állítsák le saját társai. Namost buzdítani nem szép.

De ha azt hiszitek egy tanárnak csak ennyi a dolga, és csak verik a faxukat és a pinájukat nyáron nyaralnak, felveszik a jó lóvét és ennyi, tévedtek. Kemény ez hídjétek el, én egy évet bírtam egy gimiben.

2013. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem volt helyes.
2013. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem bizonyos esetekben nem ártana ilyen fajta szigor az iskolákban, mert sok esetben a tanárok nem tesznek semmit. Mikor én általánosba jártam volt pár fiú, aki mindig bántott, húzták a hajamat, egyszer úgy, hogy egy csomó az egyiknek a kezében maradt. Othon sírva mondtam el anyának, ő beszélt az igazgatóval, a tanárral, de semmi sem változott, én lányként nem mertem velük szembe szállni, rettegve mentem iskolába. Nekik nem ártott volna ilyen fajta verés.
2013. jún. 22. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem vannak másféle büntetések is, amik sokkal jobban hatnak az emberre..
2013. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az amiről írsz az tényleg igen nagy baj a sulikban, hogy sok gyerek még meg is betegszik az évek alatt, az ilyen emlékek olyan sok sérelmet gyűjtenek össze a lélekben, hogy a gyerekből később aztán szorongó felnőtt lesz, nem tudja tehetségét kibontakoztatni, a karrierje sem sikerül úgy, mint ahogy egy bizalomteli légkörben felnevelkedett gyereké. Az biztos, hogy az ilyen rejtve maradó bántalmazások időzített bombaként ketyegnek, és nemcsak emberileg, hanem gazdaságilag is óriási kárt okoznak, egyénnek, családnak, sőt gazdaságilag az országnak is.


Az lehet a legnagyobb baj, hogy sokan nyilván már el se merik mondani a gondjaikat, és a kegyetlenségek egy része titokban marad.


Az a baj hogy nem vagyok hozzáértő, nem tudom mi lenne a jó megoldás. Az ijesztő, hogy sokszor a nyilvánvaló kegyetlenkedések esetén sem lehet zéró toleranciával beavatkozni, azonnal véget vetni alapból a bántalmazásoknak (márpedig ezt kéne, ha nem akarjuk, hogy a gyerekek megbetegedjenek az állandó szorongástól). De persze azt sem szeretném, ha valami kóklerek elkezdenék szakmai hozzáértés nélkül kampányszerűen üldözni a problémás gyerekeket, ez magyar viszonyok közt biztos valami szegényellenes hajtóvadászattá fajulna el, ahol egy csomó csalás is lenne.


A cikkből nem tudtam kivenni, hogy mi történt pontosan. Az a lényeg, hogy a tanárnő csak bátorságra buzdította-e a gyerekeket, vagy pedig konkrétan jelen volt-e valami lincselésszerű megveretésnél, ahol közvetlenül buzdította-e őket. Ha az utóbbi lenne igaz, az azért problémás dolog.


A bántalmazások, főleg a kifejezett kegyetlenkedések azonban valóban kategorikus beavatkozást igényelnek. Ami meg a megelőzést illeti, állítólag a szakértőknek vannak jó ötleteik, hogy mit is kellene csinálni, hogyan lehetne hatékonyan megelőzni az iskolai erőszakot. Gondolom valami olyan légkör megteremtéséről van szó, ahol könnyebben megnyílnak a gyerekek, kevesebb dolog marad titokban, meg ahol több lehetőséget látnak maguk előtt.

2013. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ilyennek soha nincs helye.

Az erőszak erőszakot szül.

Egy ilyen dolog utána nyitott lehetőséget adna annak, hogy bárki bárkivel lehet erőszakos.


Önbíráskodás nem megoldás.

Ha egy tanárnak nincs más a tarsolyában, akkor váltson pályát.

2013. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!