Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még, aki nem tud teljes...

Van még, aki nem tud teljes napokat végigtanulni, meg leblokkol, ha halogatja?

Figyelt kérdés

Kb. mióta egyetemista vagyok, irigylem a többséget, akik egy zh előtt utolsó egy vagy két nap tanulnak, akkor viszont olyan intenzíven, hogy nem csinálnak mást és hajnalban fekszenek.


Nekem több nappal előtte kell kezdenem a tanulást, és napi 2-3 óra, esetleg több. Közben kell pihenés és/vagy másik tantárgy, mert nem tudok ugyanarra figyelni. Ha meg utolsó napra hagyom, akkor eleinte leblokkolok, nem tudok koncentrálni, majd becsukom azzal, hogy ha eddig nem érdekelt, ezen túl se fog.


2013. szept. 28. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te vagy az, aki rendszeres időközönként feltesz erről egy kérdést? Mert időről-időre megjelenik egy kérdés, ahol a kérdező panaszkodik, hogy ő nem halogat semmit, máshogy nem tudja, neki ez így jó, nem stresszel, de mégis ezen problémázik hogy mások nem halogatnak.

Ha nem te vagy, elnézést kérek, csak már egy ideje nagyon furcsállom ezeket a kérdéseket (keress vissza, biztos találsz ott hasznos válaszokat:)). De a lényeg: ha neked így jó, csináld! Hidd el, sokan nem azért halogatnak, mert olyan jó utolsó nap csinálni, hanem mert előtte lusták és nem bírják magukat rávenni. :) Utolsó nap tanulni stresszes, kimeríti az embert, nem is egészséges, szóval ne aggódj ezen, jól csinálod.

2013. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Irigykedsz? :D Hidd el, mi ilyenkor azért fohászkodunk, bárcsak legalább egy héttel előtte elkezdtük volna a tanulást, és minden plusz óráért hálásak lennénk... :P

Én is olyan vagyok, hogy utolsó pillanatban tanulok, én tavaly tettem előrehozott érettségit egy tárgyból, előtte 1,5 héttel minden nap elővettem a könyveket, de képtelen voltam tanulni, minden nap max. 2-3 leckét néztem át. Aztán 2 nappal előtte kezdtem el igazán tanulni, egész könyveket átvettem pár óra alatt, kavarogtak a fejemben a gondolatok, de 80 %-ra sikerült végül a szóbelivel együtt, ami nem is olyan rossz teljesítmény. :) A szóbelire is csak 2 napot készültem, még a vizsgára menet a kocsiban is tömtem az agyamba az anyagot, elég meredek volt, de sikerült.

Nem tudom, ilyenkor engem is elfog a rettegés, pár percig a feladás gondolata kísért, de aztán veszek egy nagy levegőt, és még sosem buktam el, ilyenkor tudok a legjobban teljesíteni! :)

2013. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én most vagyok másodéves orvosin, és most jutottam el odáig, hogy tudok rendszeresen készülni. Muszáj, mert most már akkora az anyagrész, hogy elvérzek, ha nem nézem át legalább néha az anyagot. Jobb, ha nem utolsó napokban kezdesz el tanulni, legalábbis ha az enyémhez hasonlóan működik az agyad. Én minél többet alszom a tudásra, annál jobban rendszereződik, mélyül. Olyan ez, mint az étel, amit pácolni kell :) Ha csak pár nappal előtte kezdek készülni, akkor sem lehetetlen jól teljesítenem, de ha szőrszálhasogató vizsgáztatót fogok ki mélyre ásó kérdésekkel, akkor megszívtam...
2013. szept. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De-de, én vagyok sajnos.

Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy így csinálom, de máshogy nem megy.


Irigyellek, igen :)


A halogatók valahogy nem tűnnek stresszesnek, egy amit tudok, hogy kimerülnek, mert nem alszanak eleget.


Nekem is több alvás kell, hogy ülepedjenek az infók :D

Az a gond, hogy első tanulási alkalomkor megértem az anyagot, de másodikra még nem tudom a szakkifejezéseket, a lényeges kifejezéseket, csak a "vázat" értem már. Tudom, hogy valami abból következik, hogy X, az X-et meg ehhez és ehhez tudom kapcsolni. Szóval második napon vagy alkalommal megtanulom a valamit, az X-et és a többit szakszóval. :D Harmadik napon felfrissítem, hogy mit mihez kötöttem, hogyan is értettem meg + még egyszer a szakszavakat.

Ami "megértős", számolós, azzal meg egy nap 2-3 órát tudok csak foglalkozni, azalatt egy-két új dolgot megértek, majd nem tudok már koncentrálni. Így kb egy hét alatt áll össze. Már ha nem vettem elő előzőleg hétről-hétre és nem állt össze már akkor.

2013. szept. 29. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!