Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félévek után?

Passzív félévek után?

Figyelt kérdés
A következő lenne a kérdésem. Volt két egymást követő passszív félévem most viszont nem jelentkeztem be. Ilyenkor mi történik? Megszűnik a jogviszonyom vagy hogyan zajlik ez ilyenkor?
2013. szept. 30. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő, nézd meg a TVSZ-t. Legtöbb helyen ezért automatikus elbocsájtás jár.
2013. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ott akarom hagyni a sulit, nem akarom folytatni (több okból kifolyólag) ezért volt két passzívom viszont most nem jelentkeztem be. Van valami különösebb vonzata annak ha elbocsátanak és nem én jelentkezek ki magamtól?
2013. szept. 30. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:

De előtte volt aktív féléved?

Mert akkor lehet, egy részét a képzési kökltségnek majd vissza kell fizetned (ha aláírtad azt a tamulmányi vagy milyen szerződést)

2013. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyből passzívval kezdted az egészet?

Vagy megcsináltál egy évet és utána mentél passzívra?

2013. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem iskolafüggő. A felsőoktatási törvény szabályozza, hogy egymás után csak két passzív féléved lehet. ha utána sem aktiválsz, akkor elbocsátanak. De erről már illet volna értesítést kapnod.
2013. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a sulit 2009 ben kezdtem levelezőn volt 6 félévem de elegem lett belőle és csak púp a hátamon az egész. mellesleg (tudtommal) semmilyen szerződést nem írtam alá, azt se tudom mi az a tsz.
2013. okt. 1. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!