Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon tehetetlen vagyok,...

Nagyon tehetetlen vagyok, leírnátok többen a véleményeteket?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. OKJ képzésre járok. A gondok nálam ott kezdődnek, hogy 6 éve ugyan abba az iskolába járok, mert ez a szakközép utáni 2 év amit töltök. Ez lenne az utolsó évem, de kb. 3 éve annyira utálom ezt az iskolát és környezetet, hogy depressziós lettem. Alig járok be, mert reggel már gyomorgörccsel kelek. Nem érzem magam butának, sőt. A tanulással semmi bajom, csupán a környezettel. Mindenki azt mondja, hogy kibírom és a szüleim sem engedik, hogy most mozduljak, de egyszerűen nem megy a bejárás sem. Ugyebár nappali tagozatos vagyok. Nem tudom, hogy mit tegyek nem érdekel amit tanulok, nem szeretem a környezetemet és barátaim sem igazán vannak. Jól kommunikálok másokkal kijövök mindenkivel, ha kell de ők valahogy nem az én világom. 1 OKJ ingyenes, de nekem egy év már meg van ebből, így nem tudom ha máshoz hozzá kezdenék is biztosan fizetnem kellene. Tényleg nem tudom mit tegyek, ezért örülnék ha elmondanátok a véleményeteket, hálás lennék!

2013. okt. 2. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és sokszor elhatározom, hogy erőt veszek magamon, de nem megy túl sokáig. :(
2013. okt. 2. 13:44
 2/5 anonim ***** válasza:

1. ha olyan okos vagy, tanulj tovább a felsőoktatásban.

2. "szüleim sem engedik" - elmúltál 18, nem? Képes vagy eldönteni, hogy mi a jó neked.

2013. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Azért mondtam, hogy van eszem, hogy ne azt gondolják rólam a válasz adók, hogy azért nem járok be, mert egy primitív bajos ember vagyok, aki csak úgy nem jár be iskolába.

2. A szüleim nagyon fontosak nekem és a véleményük, ezért mindig számba veszem, hogy ők mit mondanak. Lehet 20 éves vagyok, de teljesen felnőttnek nem érzem magamat.

2013. okt. 2. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit irsz, sztem érthetö, az emberi környezet sokaknak, pl. nekem is nagyon sokat számít. A tananyag iránti erdeklödes szintén, de ott bizony fölmerül, miert ezt választottad. (Mindenesetre az nem jó hozzáállás, hogy "miert nem csinálunk mindent elsöre tökéletesen")


Elöször is használd az internetet és deritsd ki, írd fel, mik egyáltalán az Opciók amik egyáltalán elvi szinten szóba jönnek. (Hogy müködik az OKJs képzés, stb.)


A szülökröl valo leválás, önnállósodás hosszú, bonyolult, nem mindig kellemes folyamat. A TE életedröl van szó, a pályaválasztás az egyik nagyon fontos döntés.

[Eszembe jut egy barátom, aki zenész akart lenni, de a rokoni jótanácsok hatására mérnök-közgazdászra ment, asszem 6-8 év alatt nem fejezte be a bachelort, aztán nem mertem megkérdezi... (ne MO: Iráni srác és Bécsben tanultunk) ]


Ha a szüleid látják komolyan veszed, megfontolt döntést hozol, összefogottan elmondod miért nem akarod az A opciót választani, miért a C-t v. a B-t, esetleg lassan belátják, hogy felnõsz. De ehhez nem ismerlek titeket eléggé, az családi pszichodinamika nem éppen egyszerü dolog.

2013. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!
2013. okt. 2. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!