Drága az orvosi?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom, hogy drága még annak is aki államin tanul.. és arra lennék kíváncsi, hogy kb mire kell majd számítanom, mire kell költeni, mennyit stb :)
2013. okt. 4. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha vidéki vagy pl. a kollégium eleve belekerül havonta kb. tízezerbe.

Akkor kellenek még tankönyvek, atlasz.

Az is több tízezer. Érdemes esetleg atlaszt már előre beszerezni (esetleg használtan)

2013. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia én a SOTE-ra járok mentőtisztire de így is 60 ezer volt a tankönyv,köpeny,kesztyű(mondjuk sok könyvem új). Orvosis ismerőseimnek a könyv 75 körül van erre megy még köpeny,kesztyű,fonendoszkóp és kis szikék.Sajnos eszköz hiány miatt igen is kell egy alap tőke elkezdeni,de sok dolgot használtan is beszerezhetsz vagy könyvtárból is kivehetsz(bizonyos időre).De ne ezen múljon a dolog,spórolj egy kicsit és tanulj,hajrá;)
2013. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :))


Az tényleg drága O.O, de azt megmondanád, hogy milyen időszakonként kell venni könyvet? tehát azok a könyvek elég lesznek pár évig, ami 75 ezerbe került vagy félévente kell ilyen szintű kiadásokba kezdeni? :OO

Igazából már nagyon régóta spórolok, hogy legyen majd pénzem egyetemen, de azért ezek horrorárak, főleg ha sűrűn kell venni könyveket.

2013. okt. 4. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,az atlaszt 4 évre veszed( Sobotta az 47ezer orvosin az kell),antikváriumba belehet szerezni fele áron,a Szentágothai funkció anatómiát szokták venni az orvosok az 3 kötetes,de több ideig kell.Fontos,hogy már ha tudod ,hogy felvettek orvosira rohanj az antikváriumokba,kérdezd meg a felsőéveseket mi kell.Én nagyon elszúrtam,hogy szeptemberben vettem mindent és az antikváriumokat már kifosztották,remélem azért látja ezt a kérdést egy orvosis aki több infót tud én barátnőmtől tudom és ez a SOTE.
2013. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok,ezt csekkold,egy szegedi leírta kb. mennyi a kezdés:) http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
2013. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ó köszi! nem is néztem, hogy van e ilyen másik kérdés.

igen, az antikváriumot nagyon sokat ajánlják. azért kicsit ledöbbentem az árakon,tényleg nem egy középsuli kategória.


mindenesetre keresek munkát is :DD,

köszi még1x ! :)

2013. okt. 4. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, hát én most vagyok első féléves a SOTÉ-n, és csak a te kedvedért (na jó, talán még a saját kíváncsiságom miatt is :)) kiszámoltam a könyvek és a kisebb egyebek (szike, csipesz stb.) költségeit, ami nekem összesen 57300 forint, ha semmit nem felejtettem ki. :) Megpróbáltam a lehető legtöbb (főleg a rövid időre kellő) könyveket könyvtárból kivenni, illetve minden mást használtan megvenni. Viszont így is van még egy-két könyv, amit a félévben még meg kéne vennem. Ha SOTÉ-ra mennél, ajánlom még a szokásosan év elején megrendezésre kerülő jegyzetbörzét, ahol nem könnyű, de lehetséges jó ajánlatokat levadászni. Hát igen, nem egy olcsó mulatság orvostanhallgatónak lenni, de ha ez életed vágya, tegyél meg mindent, hogy összejöjjön. Szóval sok szerencsét majd a felvételihez (gondolom nemsokára eljön), és jó tanulást. :)
2013. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De jóó :D már az elején használtok eszközöket?

Köszi, hogy leírtad. Már úgy nagyjából akkor van elképzelésem az árakról. Igazából úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legkevesebb, sokkal fontosabb, hogy először felvegyenek :D

Neked is jó tanulást! Sok szerencsét az 1. vizsgaidőszakhoz :D

2013. okt. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!