Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosisok miért nézik le a...

Az orvosisok miért nézik le a gyógyszerészeseket? Rettentően idegesít.

Figyelt kérdés
Szánalmasnak tartom, ha valaki úgy nézi le a másik ember szakát, hogy csak a saját elképzelését veszi figyelembe. Mi is rengeteget kell, hogy tanuljunk és jó pár tárgyunk komolyabb és hangsúlyosabb, mint nekik. Rengeteget szívunk, sokat kell bejárnunk, szóval nem könnyű képzés. Mégis sokszor abba ütközöm, hogy a drága orvosjelöltek lenéznek minket. Miért is? Végül is nélkülünk mihez kezdenének?

2013. szept. 25. 09:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%

lenéznek titeket??

a múltkor egy hasonló kérdés volt, de ott a kérdésben fordított helyzet volt: egy orvosis panaszkodott, hogy mindenki elítéli lenézőnek.


én habár mégcsak készülök orvosira, de előre leszögezem, hogy soha senki nem fogok lenézni azért, hogy milyen hivatást választott magának... alapból nem értem, hogy egy orvosis miért nézi le a másikat emiatt :/ mi lesz ha betege lesz, lenézi, ha utcaseprő végzettsége lesz?


bocsi, hogy így külsősként írtam, de ebben a témában sokat érdeklődök és nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy sok orvosist szidnak. elég szomorú, mert én nem szeretnék ilyen csoporttársakat...

2013. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a dolgok félig-meddig komolyan mindig ott vannak az egyetemeken, rokon szakokon különösen. A vegyészmérnök lenézi a vegyészt, a vegyész a vegyészmérnököt és a gyógyszerészt, a gyógyszerész a vegyészt és az orvost, az orvos a gyógyszerészt, stb., stb.


Nem kell komolyan venni ezeket a dolgokat, még akkor is, ha van olyan marha, aki komolyan veszi.


Egyébként a gyógyszerész sokkal keményebb kémiát (és fizikai-kémiát) tanul, az orvos meg sokkal keményebb anatómiát, szóval mindkettő máshol szív, nem a közös órákon, ezért nem tudják megérteni egymás szakjának a nehézségeit.

2013. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (bár én is külsősként írok) részben azért lehet ez, mert manapság egyre többen mennek gyógyszerészetire azok közül, akik lemaradtak az orvosiról. Az már más kérdés, hogy azok el is végzik-e, vagy még az elején "belehalnak" a kémiába..:D Szóval lehet, hogy egy-két szűk látókörű általánosítja ezt az egész GYTK-ra és azt hiszi, hogy mindenki orvos szeretett volna lenni, csak nem sikerült neki.. Nekem van egy GYTK-s ismerősöm. Szörnyen irigy, gonoszkodó, szánalmas kis csaj..Ő is orvos szeretett volna lenni, csak nem jött neki össze, ezért elment gyógyszerésznek (persze ezzel semmi gond nem lenne, csak hát a viselkedése..) Volt egy idő, amikor majdnem megutáltatta velem az egész kart. Persze, akkor még elég kicsi voltam, de haragudtam minden gyógyszerészetisre és szinte mindenkit lenéztem, aki oda járt. Szerencsére én azóta felnőttem és rájöttem, hogy soha nem szabad általánosítani. (Lehet, hogy másoknak nem sikerült belátniuk ugyanezt..)
2013. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én Pécsen nem vettem észre ezt a tendenciát, szerintem nálunk kifejezetten jó a kapcsolat a szakok között. Jó persze néha szoktuk egymást cukkolni, hogy ó a patikusok, de ez a vicc kategória. Nekem van néhány gyógyszerész barátom, és ők sem panaszkodtak erről soha. Arról nem is beszélve, hogy eszembe sem jutna egy olyan szakra járó embert lenézni, amit én egyébként nem tudnék elvégezni. A francnak van kedve annyi kémiát tanulni. Továbbá a mi munkánkhoz elengedhetetlen az ő tudásuk és munkájuk megléte. A dr. címükkel is kifejezetten egyetértek, megérdemlik. Szóval nem tudom, én nem tapasztaltam ezt a jelenséget, amiről írsz, habár ha Pestre jársz ott lazán el tudom képzelni, hogy van ilyen. Sok SOTE-s minket is lenéz, csak azért, mert vidéki egyetemre járunk, pedig nem sok különbség van az egyetemek színvonala között, és ha van is nem biztos, hogy nem a SOTE a legjobb, hanem mondjuk Szeged.


Ó és az sem mindegy, hogy hányad éves vagy. Elsőben még rengeteg a selejt minden szakon, pláne most, hogy minden hülyét felvettek, aztán majd hullik a férgese (gonosz mosoly), és a társaság normálisabb fele marad, a többi repül.


Üdv egy medikus Pécsről

2013. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ó és arról nem is beszélve, hogy össze kell fogni a közös ellenség ellen!


Penis iuris mollus est, coitare non potest! Vesszenek a jogászok! :-P :-D

2013. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló! Ez hatalmas..xD
2013. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki lenéz mindenkit, még a szakon belül is. Teljesen mindegy melyik egyetemre mész, az arrogancia o meter a híresebb egyetemeken sokkal magasabb, mint máshol. A hülyék lenézik az okosakat, az okosak lenézik a hülyéket, a barna szeműek a kék szeműeket, a szőkék a feketéket, a matekosok a töriseket, a törisek a magyarosokat stb. stb.

Szóval nem kell ezekkel foglalkozni, aki mást lenéz, arrogáns, annál komolyabb lelki problémák lehetnek.

Ezt tapasztalatból mondom. Az egyik legjobbnak vélt egyetemen tanulok, és amit leírtam abszolút igaz rá. Párhuzamosan felvettem egy másik szakot, pszichológiát, egy másik egyetemen, amely nem a leghíresebb. Élvezettel jártam oda be, mindenki kedvelt mindenkit, az emberek a szakkal voltak elfoglalva, hogy minél jobbak legyenek, igyekeztek, tanultak, plusz dolgokat csináltak mellette, hogy ezzel jobb pszichológussá váljanak. Nem vettem észre semmiféle arroganciát ott. Volt pár idióta, aki mindenkit lenézett, de jóval halkabbak voltak.

Teljesen felesleges belemenni ezekbe a kérdésekbe, ha lenéz akkor lenéz, tök jó hogy ennyi ideje van ilyeneken gondolkodni.

2013. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem még nem jutott eszembe lenézni a gyógyszerésznek tanulókat. Sőt, semelyik évfolyamtársamtól sem hallottam még ilyet.

Én ezzel még nem találkoztam...

2013. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
24%
Nekem meg az a tapasztalatom, hogy az orvosisok nemcsak a GYTK-sokat, de minden egyéb szakot lenéznének. Oké, aláírom, tényleg minden elismerésem az övéké, de milyen jogon néznek le engem, csak azért mert nem olyan gyakorlatias szakmát akarok magamnak, mint ők? Ugyanez van a TTK-sokkal, egyik ismerősöm TTK-s, én BTK-s vagyok, és folyamatosan nyomatja ezeket a szövegeket, hogy neki mennyi kémiája van, mennyit kell tanulnia és ő hajnaltól késő estig bent van az egyetemen, és nekem milyen jó, mert nem csinálok semmit. Dehogy, csak órákat töltök a könyvtárban meg folyamatosan olvasnom kell. De egyébként mindenki a saját sorsának a kovácsa, így nem tudok sajnálni senkit, aki sajnáltatja magát, hogy neki mennyit kell tanulnia.
2013. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%

Hagyjátok már ezt az "orvosisok lenéznek mindenkit" szöveget.

Talán nem idiótákkal kellene barátkozni. Érdekes módon, az ismerőseim között egy olyan ember sincs, aki lenézne vkit csak azért, mert más szakon tanul.

Már bocs, de ez kicsit ilyen üldözési mánia szagú...

2013. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!