Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok pár keresett, és a...

Írnátok pár keresett, és a mai világban életképes szakmát?

Figyelt kérdés
Egyetemen vagyok első éves földrajzon.Mellé fogtam,nem ezt akarom csinálni.Inkább először egy szakma majd utána valami más irányba próbálkoznék. Ez milyen ötlet szerintetek?

2013. okt. 5. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki és egészség ügyi szakmákban nem lehet nagyon mellélőni. HA maradnál olyan földrajzos pályán akkor bányász képzés (földtudományi dolgok), de ha inkább más szakmában próbálkoznál akkor a CNC esztergályos szakmát ajánlom. Onnan akár egyetemre is tovább mehetsz gépészmérnök képzésen. (az egészségügyi dolgokhoz annyira nem értek) Ahol gyártás van ott kell ilyen szakember.
2013. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A reál sose volt erősségem sajnos. Igen az egészségügy engem is nagyon vonz,de orvosnak nem vennének fel,más szakon pedig nem tudom mennyit keresnek
2013. okt. 17. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a villamos- gépész- mechatronikai mérnök triumvirátusra esküszöm. Végezz a BME ilyen szakirányain, és még pályakezdőként is magad töltheted ki a kiszemelt cégnél a "havi juttatás" mezőt :D

és azért ez jólesik általában ;)) nekem legalábbis, nemtom ti hogy vagytok vele.

2013. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Földrajzból át lehet csapni a gazdaságtanba elég jól, regionális elemzések, statisztika, pályázatok stb. Van néhány ilyen pályát befutott ismerősöm, külföldre járnak kutatni és nem megy rosszul a soruk.


Tutira csak a kemény mérnöki szakokkal mész, az pedig nem való mindenkinek. Inkább olyat keress ami megállja a lábát a munkaerő piacon, de te szereted annyira, hogy odatedd magad, és akkor biztosan találsz nagyon jó melót.

2013. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó tudnál ilyet mondani? És ezt hogy érted hogy át csapni olyan dolgokba,hogyan? Előre is köszi! Válaszok még jöhetnek!
2013. okt. 29. 02:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Példát? Kemény mérnöki szakokra? Pl. Villamosmérnök, mechatronika, gépész, energetika, esetleg info.


Átcsapni alatt pedig az MSc-t értettem. Két elég közeli ismerősöm is van akik a földrajz BSc után az MSc mellé megcsináltak egy gazdasági szakot is, és mint mondtam, elég jól megy a soruk, egyikük pl. most jött haza 3 hónap kutatás után Indiából. Persze bármit is tanulsz oda kell tenned magad, hogy jó dolgokat csinálhass, minden szakma ilyen.

2013. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!