Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemsokára betöltöm a 18at. Év...

Nemsokára betöltöm a 18at. Év végéig tanköteles vagyok. Otthagyhatom miután nagykorú lettem, vagy mindenképpen muszáj végig járnom? Milyen büntetést szabnak ki, ha nem fogok bejárni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 07:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod kijárni? Mi lesz veled, hova fognak felvenni dolgozni végzettség nélkül? Igaz, manapság már végzettséggel is nehéz elhelyezkedni, de az érettségi ALAPSZINT. Követ törni nem vesznek fel egy bányába. Biztos van okod ott hagyni, de ne tedd.
2013. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed? Leírtad magad, év végéig tanköteles vagy, nem hagyhatod ott az iskolát csak 2014. június hónapban ha év vége eljött, hiába töltöd be közben a 18-at. Ha még nem vagy utolsó évfolyamos akkor is otthagyhatod az iskolát júniusban. Persze előző hozzászólóval értek egyet..ez hatalmas butaság és felelőtlenség, én sem voltam valami könnyen kezelhető kamasz, de érettségig fel sem merült bennem hogy otthagynám az iskolát.

Jogkövetkezmények lehetnek:

megvonják az utánad (még)járó családi pótlékot

2013. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!