Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 2012-ben érettségiztem...

Ha 2012-ben érettségiztem amikor az emeltért 30% fölött járt a pluszpont, ha felvételizem most akkor is megkapom?

Figyelt kérdés
Jövőre már 45% lesz a határ, nézik külön az írásbelit vagy az írásbeli+szóbelinek elég 45% fölött lennie?

2013. okt. 14. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig az aktuális évi szabályok számítanak.
2013. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De erről nem volt szó sehol...
2013. okt. 15. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Dehogynem, csak erről van szó mindenhol, ahol a felvételi szabályait leírják. Valaki az ellenkezőjével hitegetett?
2013. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felvételi eljárásnál az adott év aktuális eljárási szabályait kell alkalmazni.

Szép is lenne, ha még most is a 240 pontos felvételi eljárás lenne :))) Én majd verem az asztalt, hogy én még akkor érettségiztem, amikor az volt a plafon, és nekem úgy számolják a pontot :)

Ez sajnos nem így megy. Mindig az adott év eljárásrendjét kell nézni. És minden évben leírják, hogy rád, aki nem az adott évben végzett, mi vonatkozik.

Esetedben ha az az eljárásrend, hogy 45% felett adnak pluszpontot, akkor az emelt matek érettségit átlaga (szóbeli és írásbeli együtt) számít.

2013. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 17. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!