Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább, hogy kereked...

Nem bírom tovább, hogy kerekedjek felül ezen az ellenálláson? Szinte fizikai fájdalmat érzek, amikor a tanulással kell foglalkoznom.

Figyelt kérdés
Régen jó tanuló voltam, de aztán megcsömörlöttem. Így visszatekintve sosem volt normális életem, és jó tanuló is azért voltam, mert beletemetkeztem a tanulásba, amíg hittem abban, hogy az majd segít a problémáimon. De mikor rájöttem, hogy nem, azóta már annyira sem tudok koncentrálni, mint előtte, pedig már előtte is nehezen ment. Most végzős vagyok az egyetemen, túl vagyok két szigorlaton, amiktől nagyon féltem, és azt reméltem, ha azokon túl leszek, már könnyebb lesz, de most meg a szakdolgozatot kell írni, és egyszerűen nem tudok koncentrálni. Angolul van hozzá az irodalom, és a nyelvekből sosem voltam valami jó. Komolyan ez az egyetem csak egyre és egyre nehezebb lett és ennyire tán még sosem volt nehéz, mint most a szakdolgozat miatt... Pedig ha ez nem sikerül kirúgnak, és az egész kárbavész...

2013. okt. 15. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A sok tanulást és az ezzel járó felelősséget kompenzálni kell, hogy egyensúly legyen.

Hétvégente engedd ki a gőzt szórakozással vagy sporttal, ami eltereli a figyelmedet. Olyan dolgokat csinálj, amit korábban nem. Például tűzz kis sportban célokat, pl. hogy egyre nagyobb távokat futsz vagy rövidebb idő alatt.

2013. okt. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
ja és éjjel 3-kor talán aludni kéne.
2013. okt. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Figyu, valami ilyesmin már én is túl vagyok. Nekem az segített, hogy az egyetem elvégzése után húztam külföldre szerencsét próbálni. Annyi minden történt velem ezután (jó is rossz is), hogy csak néznél rajta, viszont büszkén jelenthetem, hogy mostanra felnőttem, megtaláltam önmagam, kiegyensúlyozott vagyok és tele optimizmussal. Nem beszélve arról, hogy milyen sok érdekes emberrel ismerkedhettem meg. Sőt most már eljutottam arra a pontra, hogy a családomnak is tudok segíteni. Fel a fejjel. Az angolodat fejlesztheted a www.busuu.com-on, én fenn vagyok és nagyon tetszik, próbáld ki.
2013. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szpeti1991 válasza:
100%

Ismerős nekem is. A legnehezebb az volt nekem benne, hogy mikor az ember fellélegezhetne, hogy szakdoga leadva, akkor jöttek a vizsgák... (Nálunk volt még vizsgaidőszak az utsó félévben is, kb 5-6 vizsgával.) Akkor meghaltam a vizsgákra tanulásban... Majd mikor vége lett, el kellett kezdeni tanulni a záróvizsgára és a védésre. És amikor ebbe is kicsit belehaltam, akkor jött az MSc felvételi...

Ez rendesen leszívja az ember energiáit, és el is felejti, hogy volt időszak, amikor még szerette, amit tanul, és szeretett tanulni.


Nekem nem sok minden segített. Fiú létemre is "látványosan" szenvedtem, anyám ekkor egy-egy jó szóval segített. De erre az időszakra kicsit cigiztem is (am nem szoktam), és hétvégén fradi meccsekre jártam, meg minden péntek este KÖTELEZŐEN nem tanultam, hanem haverokkal voltam, sörözgettem. Ezek mindig adnak pici energia löketeket, de egyben nem fognak átsegíteni a nehézségen. Csak külön-külön mindegyik egy kicsit megerősítenek, és egyben akkor talán kibírható...

2013. okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon unom már. Szintén végzős vagyok. Másodikban volt egy mélypontom, de végig tanultam az eddigi három évet, évfolyam első voltam, mostmár belefáradtam. Nincs kedvem tanulni egyáltalán. Persze megemberelem magam, de azt már régen megtanultam, hogy igenis kell hagyni időt magamra! Ki kell jelölni egy-egy napot, vagy hétvégét, amikor a tanulásra nem is gondolsz! Akkor foglalkozz magaddal és valami teljesen mással. A kezed közelébe se kerüljön semmi, ami a sulihoz köt. Nekem ez így bejött. Nem enyhíti semmi azt, hogy már elegem van, de legalább néha van egy kis "megengedett" pihim.
2013. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!