Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pschiologus akar valaki...

Ha pschiologus akar valaki lenni elég ha 9-12-ben társadalomtudomány szakon végzett vagy muszáj természettudomány (bio-kémia) szakon végezzen?

Figyelt kérdés
most nyolcadikos vagyok és rájöttem,hogy eléggé jó vagyok az ilyen pschio izékből.a barátaimra mindig ilyen lelkizős dumákkal hatok és imádok mások problémáin segíteni,lelkizni stb..tudom,hogy ez még korai,de azért fontos,mert idén kell válasszak,hogy milyen szakra megyek.nekem a társi szimpatikusabb,de ha onnan nem vesznek fel az egyetemre semmi értelme..

2013. okt. 16. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
érettségire kell ráfeküdni,ill. tájékozódj,hogy most milyen felvételi követelmények vannak. egy jó gimiben lehetsz matek szakos is,ha erős pl. a biológia oktatás is,és tudsz egy jó emeltet csinálni. tehát nem muszáj bio-kémia szakra járno, de akkor olyan sulit válassz,ahol rendesen megtanítják ezeket a tárgyakat neked.
2013. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felvételi pontokba két tantárgynak az eredményei fognak számítani. Az lehet a magyar, töri, biosz de/és valamelyik nyelv is.
2013. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Romániában?
2013. okt. 16. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy megtanulod leírni az ezzel kapcsolatos kifejezéseket: PSZICHOLÓGIA, PSZICHO stb.

Nézz utána a képzésnek, az egyetemeknek, a felvételi követelményeknek. A pszichológia szak nem abból áll, hogy lelkizni tanulsz meg másokkal. Nem elég, hogy jó barát vagy, és segítesz rajtuk.

2013. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyik sem elég:) középiskolában előny ha ráfekszel a bioszra és a kémiára, ezekből sok van pszichológián, de teljesen mindegy milyen szakirányra mész, kéttannyelves is lehetsz, a lényeg hogy a felvételi tárgyaidból jó legyél. amúgy sokféle pszichológus van, nem tudom te milyen szeretnél pontosan lenni később (gondolom még te se tudod). de maga a felépítése olyan a dolognak, hogy 3év alapszakot jársz egyetemen, utána 2év mesterképzés, és ha pl. klinikai pszichológus szeretnél lenni (az a tipikus akikhez mennek az emberek a problémáikkal, traumáikkal stb), akkor még kell plusz szakképzést is végezned. összességében kb 5-10 év kell a pszichológussá váláshoz, attól függően hogy melyik irányra specializálódsz:)

pszichológiahallgató

2013. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó: előtted lévő vagyok, én is pszichológiát hallgatok. csak az lenne a kérdésem, hogy te hol tanulsz? csak mert én csak érintőlegesen találkozom itt a kémiával, tudni belőle lényegében semmit sem kell, csak nagyon alapvető dolgokat, a biosz miatt..
2013. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!