Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű német érettségi...

Emelt szintű német érettségi sikeres lesz így?

Figyelt kérdés
Már van egy 68 százalékos középfokú nyelvvizsgám németből, most fogom jövőhéten az emelt szintű érettségit is megcsinálni. Még most az írásbeli jön. Már sok feladatsort megcsináltam az előző évekre visszamenőket. Az olvasott szöveg értése nekem átlagban 25 pontos, a nyelvtan 20, a magnó 19-20 pont, megjegyzem a magnó a gyengém, a levél pedig a tanárom szerint 25 pont szintén. szerintetek meglesz így a 60 százalék? A szóbelim nyelvvizsgán 73 százalék lett.

2013. okt. 16. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem simán menni fog. A magnónál kapcsold ki a magyarra fordítást, és németül hallgasd meg a szöveget, úgy hogy közben németül gondolkodva próbálod megválaszolni a kérdéseket. Ha még nem csináltál ilyet, gyakorolhatod egy kicsit elötte. Képzeletben készíts egy interjút magaddal, németül.

Pl.: Wo wohnst du? Ich wohne in Budapest. Hast du Geschwister? Ja, ich habe einen Bruder. Stb...:)

2013. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, úgy fogom megpróbálni, mert amíg elmondom magyarul, utána meg németül és leírom, addigra már a következőt is elmondta.
2013. okt. 17. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!