Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én 16 éves koromig vagyok...

Én 16 éves koromig vagyok tanköteles?

Figyelt kérdés
2012. szeptemberében kezdtem a 9 osztályt , és most szeptember 18 lettem 16 éves akkor én már nem vagyok tanköteles ? 1997 ben születtem és azt olvastam aki 2012/13 ban kezdte a 9 osztályt az 16 éves koráig tanköteles.

#tanköteleség
2013. okt. 17. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem...


Tavaly én is így voltam. Tavaly októberben töltöttem a 18at és már szeptemberbe nyomták oda a matricát a kezembe, hogy ragasszam rá.


És nem csak az aki akkor kezdte a 9.et hanem mindenki.


Láttom nagyon szertesz suliba járni. De szerintem tök lényegtelen ez, hogy ki meddig tanköteles. Jó ha valaki annyira sötét akkor hagyja ott de akinek van egy csepp esze is marad és szenved egy sort a szakmáért/érettségiért. Mert 9 osztállyal nem fogsz sokra menni.

2013. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy azért azt vedd figyelembe, hogy nem addig a pontig vagy tanköteles, amikor betöltöd a 16-ot, hanem annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd..
2013. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de küldtek egy papírt hogy átraktak szakközépbe mert megbuktam , és arra az volt írva hogy még nem töltöttem be a 16 életévemet addig járnom kell , és ezt szeptember elején kűldték és meg szeptember 18 án töltöttem a 16 ot.
2013. okt. 17. 17:20
 4/5 A kérdező kommentje:
meg az volt írva hogy aki 2011/2012 ben 8.osok voltak azoknak már 16 életévük betöltéséig tankötelesek , én még akkor 8.os voltam és 2012.szeptemberében kezdtem a 9.osztályt
2013. okt. 17. 17:30
 5/5 anonim válasza:
nem vagy az...régi törvény irta azt hogy tanév végéig, most nem írnak ilyet meg én már kiiratkoztam nem bántam meg mert így van munkám ami kiegészíti a vállalkozásom
2013. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!