Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 'Érdemes' földrajz irányban...

'Érdemes' földrajz irányban továbbmennem?

Figyelt kérdés
Rettenetesen imádom ezt a tárgyat, viszont sokan mondták, hogy nem lehet vele elhelyezkedni (manapság már mivel lehet?). Az informatikával is így vagyok, mindkettőt nagyon szeretem és jó a tudásom is. Szakok közül az orvosi tetszik nagyon, viszont a kémia tudásom már nem a legjobb, mert nem valami jó tanárt fogtam ki a gimiben.. Viszont ha ráveszem magam, akkor simán megcsinálom. A humán tárgyak abszolút kilőve, és a nyelvek is. Biológiából csak az anatómia része érdekel, mindazonáltal a történelmet is nagyon szeretem, illetőleg a fizikához is van eszem, viszont a fizikát erősen hanyagolom mert nem csíp a tanár valamiért, így meg a kedvem a tárgyhoz kb. 0. Az összes földrajzos szak érdekel, bár azok közül inkább a természetföldrajz típusú szakok. Illetőleg nem célom az, hogy ha majd oda jutok egyszer, ha munkám lesz, hogy sokat keressek, persze nem is ingyen szeretnék dolgozni, de inkább 'élvezni' szeretném úgymond. Nagyon szívesen hallgatnék 1-2 tanácsot olyantól is, aki most egyetemista, vagy éppen munkát keres, vagy már dolgozik földrajzos irányokban! Előre is nagyon köszönöm! :))

2013. okt. 18. 01:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Rövid leszek. Fizika-informatika, és go gépészmérnökképzés!!

(Föcit felejtsd el, lehetetlen elhelyezkedni, kutyának se kell)

2013. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esetleg lehetnél geoinformatikus, azok itthon is kapnak munkát
2013. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm egy geológiai intézetben dolgozik, mint informatikus, és a geológusok, akik főiskolát végeztek , 1.5 milliót keresnek.Szóval lehet a föcivel pénzt is keresni,csak jó cég kell hozzá.(ezek kőolajat és földgázt kutatnak a föld alatt, számítógépen figyelik a rétegmozgásokat, meg ilyesmik, irodai munka)
2013. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, azt mondjuk hozzátehetnéd, hogy természetesen nem itthon....
2013. okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de, itthon is.. legalábbis több ismerősöm van. én is geológus hallgató vagyok, én persze már a kezdetektől a külföldi munkára építkezem, és nem fog meglepni, ha itthon nem találok, de rengeteg emberrel érintkezem, és bizony nem lehetetlen elhelyezkedni. nyilván meg kell mászni egy adott ranglétrát, és persze jónak is kell lenni. meg nem árt egy 1-2 éves külföldi tapasztalat. külföldön hamarabb alkalmaznak pályakezdőket, mint itthon, ez tény, de hazajönni utána ilyen cv-vel egész más, mint friss diplomásan állni.
2013. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
fhuhúúú, hogy pofára fogsz esni, ha kilépsz a való életbe, utolsó.... :D
2013. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
biztosan. :D
2013. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
DE itthon, budán van a cég, amerikai tulajdonossal.
2013. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!