Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene valaki az irodalom...

Segítene valaki az irodalom versenyben?

Figyelt kérdés

4. A következő sorokat állatok vetették papírra. Mindegyikük egy-egy híres műben szerepel. Kinek melyik művében? 9 pont


a) Egy ideig néhány társammal tartalékban voltam. Egyszer új öltözékben, büszkén rám vetette magát egy falusi gyerek. A vezetőnk megállapodott a fiúval, így kerültünk össze. A hátamon úgy ült, mintha odaöntötték volna. Több országon vonultunk keresztül. Még az is előfordult, hogy ő vitt a nyakában. Úti célunkat elérve teljesítettük a feladatunkat. Igaz, nagyon fájt az oldalam, ahányszor csak a gazdám vágtára ösztökélt a csatában.

Kinek milyen állata? _________________

Szerző: ________________________ Cím: ________________________

b) Amint a nap felszárította a harmatot, a friss melegben ott röpködtem a rózsák felé, midőn hallottam, hogy egy ifjú ember egy játszadozó jelenséggel perelt.

A rovar faja: ____________

Szerző: ____________ Cím: _______________


2013. okt. 24. 18:29
 1/1 tanárúrkérem ***** válasza:

a.János vitéz lova

b. méh Csokonai A Reményhez c. verséből

2013. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!