Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Te mire érted, hogy büfé...

Te mire érted, hogy büfé szak? Arra, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, vagy arra, hogy nagyon könnyű szak?

Figyelt kérdés
Mert ha az elsőt érti valaki alatta, az igazából nem sértés arra nézve, aki az illető szerint ilyen szakra jár, hiszen nem az illető tehet róla, hogy egy amúgy nehéz szak után nem lehet elhelyezkedni, vagy nem hasznos dolgokat tanítottak neki. De a második az sértő.
2013. okt. 25. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

semelyik sem sértő, ha nem úgy értik.

ha valakinek külföldi és megjegyzik, hogy 'jé, nagy az orrod' akkor az sértő?

ha könnyű egy szak, de valaki élvezi, mert mondjuk szeret a helyesírással vagy mozifilmekkel foglalkozni, akkor meg kellene sértődnie? ez az, amit élvez és szeret.


másrészt, ha valaki megsért (csak mert olyanja van), akkor ne adj a véleményére.


ja, a legtöbb dolog ami könnyűnek tűnik, valójában nagyon nehéz (profi szinten). ott a színészkedés, fotózás, stb.

2013. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy a diplomával leghamarabb csak egy büfében tudsz elhelyezkedni.
2013. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a büfé szak igazából azt takarja, hogy igazából semmi értelme...egy olyan "legyen diplomám, mert az kell manapság" szak, a társadalomnak nem igazán hasznos, elhelyezkedni se nagyon lehet vele. inkább azért végzik el, hogy legyen egy papír, aztán valami tök más szakmában ezzel a főnöke lehet annak, akinek csak érettségije van, de 5x annyit melózik majd kevesebb pénzért.
2013. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én konkrétan azokra a szakokra értem ezt, amelyeknek nincs semmi értelme.


- Mit tanulsz?

- X-t.

- És x végzettségűek mivel foglalkoznak?

- Hááát... ő... őőő...


Na, az ilyenekre...

2013. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"ha valakinek külföldi és megjegyzik, hogy 'jé, nagy az orrod' akkor az sértő? " --> a mondat elejét nem értem, amúgy szerintem igen, az. de nem is az a lényeg, hanem, hogy én sértő kontextusban szoktam hallani, hogy büfé szak. Azért tettem föl a kérdést. mert ha az első értelemben értik, akkor hülyeség ezzel bárkit sértegetni, mert most mit tehet ő arról, hogy nehéz vele elhelyezkedni? és sokan így fogalmazzák meg, ahogy ti, de sokan értik úgy, hogy egyes szakokon nincs mit tanulni, ami azért túlzás, bár nyilván a mérnök meg a filozófus nincs egyensúlyban. De első válaszoló, tetszik a felfogásod, köszi.

Egyébként köszi a válaszokat!

2013. okt. 25. 20:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyébként ebben igazad van, az ilyen válasz olyan fura. mármint, én sem biztos, hogy kapok állást, de legalább van egy biztos dolog, aminek készülök a szakon belül.
2013. okt. 25. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:

ha valakiben van külföldi vér azaz valakinek külföldi vonásai vannak... ilyesmi akart lenni.



"- Mit tanulsz?

- X-t.

- És x végzettségűek mivel foglalkoznak?

- Hááát... ő... őőő... "


Ez akármilyen hülyén hangzik élőben simán elképzelhető. Ez kb. olyan mint


- És mit dolgozol?

- Humorista vagyok.

- Humorista? Mondjál már egy viccet!

- Hát... őőőő...


Pedig ebből keresi a kenyerét...


Én infón vagyok, de nem csak a fenti okból nem tudnám megmondani egy infós mivel foglalkozik, hanem mert baromi sok pálya/karrier elérhető innen.

2013. okt. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, ez igaz, de vannak olyanok, mint pl. az irodalomtudomány.
2013. okt. 26. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!