Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12 félévben határozták meg az...

12 félévben határozták meg az államilag finanszírozott félévek számát, egy adott szakon viszont csak 9 félév ingyenes?

Figyelt kérdés
Nekem ez a 7. félévem, de más egyetemre már jártam 2 félévet előtte, ugyanazon a szakon. Ilyen esetben hány ingyenes félévem van? Tehát más iskolánál külön veszik, vagy a szak számít?

2013. nov. 2. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Egybe veszik.

Vagyis neked a mostani szakon két félévvel kevesebb maradt. Nem tudom összesen hány féléves az a képzés,

ahol most vagy. Szóval azért össz tíz féléved neked is van. Tehát még három van, ha most vagy a hetedikben

2013. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mérnök informatikus.

9 félév ingyenes a szakunkon, tehát ha az a 2 is beleszámít amit más egyetemen csináltam, akkor sajnos ez az utolsó ingyenes!

2013. nov. 2. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nananana. 7. féléved van most a 9-ből. 12 az összes. Jártál már 2 félévet. 12-2=10. 10-7=3. Neked kell még 2 félév. 3-2=1. Tehát még így is pluszba van egy ingyenes féléved.
2013. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem.


12 félév csak akkor érvényes, ha külön szakokra jár valaki, pl. villamosmérnök, majd mérnökinformatikus.


Mérnökinformatikus szaknál csak 9 félévet támogat az állam, így jelen esetben azzal kell számolni!


A kérdés, hogy a 9 félév 2 különböző intézmény esetén hogy an alakul!

2013. nov. 2. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Teljese el vagy tájolva.

Az új törvény szerint 12 féléved van, amit úgy használsz fel, ahogy csak akarsz.

Régen volt az, hogy alapképzésre max. 9-t használhattál fel a 12-ből, a maradékot pedig csak mesterképzésre, alapra nem.

Most már összesen van 12, és úgy használod fel, ahogy akarod. Felhasználhatod 2 alapképzésre is.


De egyébként ha úgy sem hiszed el, amit itt írnak, akkor miért nem veszed a fáradtságot és olvasod ez a felsőoktatási törvényt?

2013. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!