Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri informatikus könyvtáros...

Megéri informatikus könyvtárosnak tanulni? (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

inkább menj rendes informatika szakra. esetleg informatika tanárszakra, ha mellé kell másik szak az pl. lehet matematika vagy fizika.


az informatikus-könyvtáros nem egy létező szakma.

ha könyvtáros akarsz lenni akkor persze ok. de az hogy informatikát rendesen tanulnál azon a szakon azt felejtsd el.

legalábbis ezt hallottam valakitől aki ilyet tanult hogy se webszerkesztés, se rendszergazdai ismeretek, se szerver telepítés/karbantartás tehát az info része semmit nem ér.

2009. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az informatika távol áll tőlem. Könyvtáros szívesen lennék.
2009. nov. 15. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha távol áll tőled az informatika, akkor ne a DE-n tanuld, ott arra mennek rá inkább, mint a humán tárgyakra. Én jövőre SZTE-n fogom ezt tanulni, ha felvesznek. Ott sok szakirány közül lehet választani
2009. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia. Én a debreceni egyetemen tanulok informatikus könyvtárosnak, és valóban igaz hogy itt erősen az informatikát emelik ki. vannak könyvtárhoz kapcsolódó órák is viszont kevesebb mint az informatikai. én úgy jöttem ide h azt hittem max olyasmi lesz mint excel, meg word. de igazából ennél jóval mélyebben tanuljuk az informatikát, tanulunk programozást, adatbázoskezelés, és weblapszerkeztést is fogunk.

a könyvtár része nekem tetszik, azt jól és érthetően tanuljuk, és az informatikai részével is el lehet boldogulni ha az ember eleget tanul, és bejár órákra. de ha te nahyon nem szeretnél az informatikával foglalkozni akkor inkább a szegedi, vagy a besti, vagy a pécsi egyetemet ajánlanám. esetleg a debreceni református tanítóképző fősulit.

2009. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A könyvtáros szakma kihalásos alapon működik, állandó a leépítés nem nagyon tudsz elhelyezkedni.
2010. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Inkább válassz mást:-( Két éve végeztem Szegeden, ha még egyszer kezdhetném, nem választanám. Anyagilag egyátalán nem éri meg, sajnos.
2010. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vágj bele, de ha nem érdekel annyira az informatika, akkor ne Debrecenben. Érdekes, Kaposvárt senki sem említette. Pedig Kaposváron létezik KÖZKÖNYVTÁRI szakirány, minimális informatika tanulással.

Egyébként ezzel a diplomával nem csak könyvtárban lehet elhelyezkedni, hanem sok más helyen is.

2010. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!