Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bursa ösztöndíjnál mennyi az...

---R33--- kérdése:

Bursa ösztöndíjnál mennyi az egy főre jutó jövedelem határa?

Figyelt kérdés
Bursa Hungarica ösztöndíjat szeretnék megpályázni, de idősebb testvérem is bérkereső lett, így már megnőtt az egy főre jutó jövedelem a családban. Mennyi lehet ez az összeg, amit nem szabad átlépni ahhoz, hogy megpályázhassam ezt az ösztöndíjat?

2013. nov. 3. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ezt kerestem, de nincs benne, így hivatalosan nincs. Egyébként ha tesód nappali tagozaton tanul mellette, akkor sunyizzátok el (ilyenkor van törvény hogy nem számít bele). A 72000 Ft (nagyon régi minimálbér) vagy a jelenlegi minimálbér viszont irányadó tud lenni. Még van egy KSH-s egy főre jutós szám (ez is régi), ami szerint vm 13 eFt kaja és 14eFt rezsi nélkül nem lehet élni, tehát ez 27eFt (egy főre jutó persze), így 40-50 esetén még simán érdemes lehet beadni.


Azon megint lehet faszkodni, hogy ki a háztartás része, pl valaki rendelkezhet állandó lakcímmel, de életvitelszerűen nem él ott, erről lehet megint kérni papírt; persze ha ott él, akkor nem illik hazudni, kisebb városban, faluban úgyis tudják.


Szerintem mindenképpen add be, mivel az utóbbi időszakban az önkinél dolgozó emberek pénze is növekedett, meg mások fizetése is, szóval feljebb megy majd a határ, valamint a polgármester gyerekének meg csak adnak :D.

2013. nov. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!