Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha február...

Mi van akkor, ha február középig (a jelentkezési határidőig) nem tudom eldönteni, hogy egy tárgyból emelt vagy középszinten akarok érettségizni?

Figyelt kérdés

Két szakot néztem ki magamnak, és az a probléma, hogy az egyiknél kötelező az emelt érettségi, a másiknál meg elég lenne ugyan a közép, de annak az eredménye kevés a felvételihez. (Régebben érettségiztem). Ezért gondoltam, hogy újra érettségizek egy olyan tantárgyból, amit mind a két helyre felhasználhatok, de most rájöttem, hogy ez nem is olyan egyszerű így.


Középszinten nagyon számít, hogy hány %-ot érek el. 90 alatt nincs is esélyem bekerülni. Egy 90%-os emelt érettségit azonban nem tudnék megcsinálni. Emelten elég lenne egy 70% körüli eredmény is.

Az a baj, hogy most még nagyon nem tudom eldönteni, hogy a két szak közül melyiket akarom jobban. És talán februárban sem fogok még tisztán látni.


Az lenne a kérdésem, hogy a jelentkezési határidő után lehet még változtatni az érettségi szintjén? Ha pl. februárban emelt érettségire jelentkezem, de mondjuk április körül rájövök, hogy nem fog menni, akkor van lehetőség arra, hogy középszinten megcsináljam?


2009. nov. 16. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem vacilálnék ennyit rajta. Ha nyerőbb az emelt szint, akkor arra kell készülni és ha jövőre nem sikerül, mert kevés a pontod, akkor meg kell próbálni következő évben is újra. Ha sikerül, akkor happy, ha nem, akkor meg lesz még 1 éved, hogy tanulj!

Ja és amúgy nem lehet változtatni.

2009. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!