Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesten milyen rendőrtiszti...

Budapesten milyen rendőrtiszti sulik vannak?

Figyelt kérdés
Rendőr szeretnék lenni. Melyik a legjobb suli Budapesten? nehéz bejutni? mik az elvárások? ha gimibe jártam és nem ilyen rendészeti suliba attól még van esélyem? (lány vagyok 175 cm magas)

2013. nov. 7. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóval:

A Rendőrségnél a hivatásos állomány lényegében két részre oszlik.

Vannak a tiszthelyettesek(pl őrmester) meg a tisztek(hadnagy)

Gondolom nem kell részleteznem, h az első csapat a kutyák, a második az urak.

Tiszthelyettest jelenleg Miskolcon, Szegeden, Budapestem(Adyligeten), Körmenden képeznek.

Ezek a rendészeti szakközépiskolák, de nem keverendő a faktos 18 év alattiaknak lévő szakközepekkel, mert ide csak 18 év felett jelentkezhetsz.

Érettségi kell hozzá, de saját felvételi rendszerük van, szal lehet szín kettes az érettségid, nem számít.

Elvégzed akkor valszeg járőr leszel.

Érdemes itt kezdeni, mert benne leszel a szakmában, lesz rálátásod és a későbbiekben is lehet menni tisztire(egyelőre, szal garanciát nem vállalok).

Meg van a volt Rendőrtiszti Főiskola, ami ma már Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi Kar.

Itt képzik a tiszteket.

4 éves, rendes nappali képzés, aminek a végén hadnagyként végzel.

Annyiban érdemes neki menni, h rögtön jó pozícióba kerülsz és azért itt is ragad rád a szakma.

Csak nehéz bekerülni, mert 400+ a ponthatár.

2013. nov. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi! akkor rá kell gyúrnom mindenre.
2013. nov. 8. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!