Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás (egyetem,...

Továbbtanulás (egyetem, főiskola) előtt állók! Eldöntöttétek már, hogy hova jelentkeztek? Mi alapján döntöttétek el?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alapján döntöttem el, hogy megnéztem milyen szakok vannak, és megnéztem, hogy melyik állna legközelebb hozzám, mi az ami érdekelne.

Mondjuk az osztálytársaim nagyrésze még mindig nem tudja, de gyanítom, hogy a jelentkezési határidő előtt sem lesznek okosabbak.

2013. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én tavaly felvételiztem. Tudtam már 8-ban hogy valami építész fa*z leszek. Belsőépítészetre jelentkeztem, de kb egy hónapig nézegettem a fősulikat egyetemeket.

ne siesd el, van még időd, nézz utána melyik suli milyen, milyenek a világgal a kapcsolatai, kérdezz a GYIK-en a suliról, állami helyek, koli, tanárok, lehetőségek, diákok véleményei (ha valaki azt mondja szar a suli, lehet csak megbukott, 10 ember véleménye alapján már lehet elképzelésed, de ne más véleménye alapján dönts majd)... na szoval a lényeg, hogy olvass utána hova mész, milyen a suli és milyen lehetőségeid lesznek, na meg fontos hogy a szak is tetszen :)

2013. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nézegettem már, de ami nekem megnehezíti a döntést, az az ár. Mert nem vagyok kitűnő tanuló, és attól tartok így nem tudok majd államilag finanszírozottra bejutni (főleg mióta ilyen kevés hely van). És szinte minden, ami érdekel, az drága. Ha angolul tanulok (mert ez a tervem), akkor még drágább. És az sem egyértelmű számomra, hogy melyik végzettséggel pontosan milyen állást tudok majd szerezni a jövőben. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy ti hogyan döntöttetek.
2013. nov. 22. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!