Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges 450 pontot...

Hogyan lehetséges 450 pontot szerezni továbbtanuláshoz? 16/L

Figyelt kérdés

Egy 16 éves, 10. osztályos (bio-kémia) jótanuló lány vagyok. Mindig is pszichológus szerettem volna lenni és ezt mostanra döntöttem el véglegesen. Az egyetemeket is nézegettem; a Károli Református tetszett legjobban.

Én magam nem vagyok vallásos (konfirmáltam), de azt olvastam, ott nem annyira fontos.


Tehát kinéztem magamnak a KRE aná pszichológus szakát, de oda 450 pont szükséges (csak államival tudnék továbbtanulni) és fogalmam sincs, hogyan tudnék annyi pontot szerezni.


Ezért kérem a Ti segítségeteket.:)

Arra lennék kíváncsi, hogyan tudnék/hogyan lehetséges 450 pontot szerezni?


Nagyon szépen köszönöm :)

16/L



2013. nov. 18. 06:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Nos, kezdjük ott, hogy nem lehet kiindulni az idei ponthatárokból, mivel minden évben az érettségik sikerességének függvényében alakulnak a dolgok. Az tény és való, hogy a pszicho az utóbbi években a legnépszerűbb szakok egyike, ahová jó eredmények kellenek.

Ha jó tanuló voltál, gondolom az év végi eredményeid miatt nem kell aggódnod. Érettségizz emelt szinten bioszból vagy töriből és írj mellé egy nagyon jó középszintű érettségit, ezeket duplázva és pluszpontokkal kiegészítve már jó eredményt érhetsz el.

Én emelteztem magyarból (86 %) és közepeztem angolból (90 %) és vittem 90 pluszpontot (az emeltért kapott 50 pont és egy 40 pontos felsőfokú), így több, mint 440 pontot értem el a felvételin. Nem szakadtam bele, szóval annyira nem lehetetlen.

2013. nov. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

A lényeg, hogy jól kell tanulni. :-)

2013. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A felvételhez előírt 2 tárgyból 90%-os emelt az 360 pont plusz 2 x 50 pont pluszpont és már meg is van.
2013. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha meg tudom csinálni a 11- és 12.-es bizonyítványomat nagyon jóra (esetleg kitûnôre) és az érettségim (magyar, történelem, nyelv, matematika) jól sikerül, leteszem az angol felsôfokot, akkor már csak a választotton múlik, hogy felvesznek-e?


Az lehetséges, hogy csak kémiából felsôfokozzak? Azt elfogadják? Vagy inkább biológiából kellene?


Szerintem meg tudnám csinálni a kémia felsôt egész jóra, de a biosztól nagyon félek. Nem lehet kiváltani valahogyan?


Tudom, hogy a pszichológiához nem kell a kémia, de szerintem csak abból tudnék erôs érettségit tenni.


Elnézést, ha kicsit idegesítôek a kérdéseim.:)

2013. nov. 18. 19:42
 5/10 anonim válasza:
felvi.hu
2013. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%
Én soha nem vettem komolyan a tanulást, nyelvekből jó voltam, még általános iskolában lett középfokú német nyelvvizsgám, középiskolában felsőfokú angol. Szerettem a biológiát, ezért eldöntöttem, hogy abból fogok emelt szinten teljesíteni, hogy a 100 plusz pontból minél többet szerezzek (nyelvvizsgák-40, emelt érettségi-50). Az emelt biológiára elég sokat tanultam, valamint előkészítőre is jártam az ELTE-re, mivel elég gyenge volt a bioszoktatás. Ez végül 88% lett, valamint duplázással felvételiztem, és még a 97%-os közép angol érettségimet számították be. így összesen 460 pontom lett, az utolsó éven kezdtem el komolyabban tanulni, és csak emelt biológiára.. Szóval nem nehéz, előre kell gondolkodni, és sikerülni fog :)
2014. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kémiát nem számítják be, tehát hiába teszed belőle az emelt érettségit. Bioszra és angolra állj rá, azokra lesz szükséged.
2014. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont 450 pontom lenne pszichóra, ha jól emlékszem, szóval leírom, milyenek lettek az eredményeim, ha gondolod...


ezeket fogadják el: angol, biológia, francia, magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, német, orosz... ezek közül 2-t kell választani, az egyiket emelt szinten, és a nyelvek közül csak az egyiknek a pontját viheted...


Nekem kitűnő lett a 11. és 12. év vége, tehát abból maximálisat viszek..

Van 2 középfokú nyelvvizsgám, ami plusz 40 pont.

Biosz-magyart viszek pontnak, bioszból emelteztem is, így +50 pont.

Tehát összesen +90.

Az érettségik pedig ilyenek lettek: magyar 96%, biosz 76%.... Nem tudom, hogy melyik pontszámítással számolták neked, de szerintem a duplázással, mert a magyar nagyon felhúzza, de azért a többi eredményt is leírom...

matek 81%, töri 92%, német 94%... ezek mind középen.


Kémiát tehát nem lehet vinni.


De amint látod nekem se lett pl. a bioszom olyan hiper-szuper, mégis meg van a pont... Meg lehet bőven csinálni, ha tényleg akarod. Bioszra nekem különben sokat segített, hogy az összes korábbi évi érettségit megcsináltam és leellenőriztem magamnak, azokat neten meg lehet találni. Plusz a mozaikos kétkötetes érettségizős biosz könyvekből tanultam, ennyi. De különben nem muszáj a bioszt erőltetni, nyelvekből ha jó vagy az is egy opció.



Sok sikert!:-)

2014. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elírásokért bocsi (nekem*)
2014. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. júl. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!